Gå til innhold

Søke videregående i annet fylke?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en datter som gjerne vil gå på en linje med ekstremt høye karakterkrav i vårt fylke. I fjor var det 5,6 for å komme inn. Men ser at i Oslo er kravet lavere, og ene skolen ligger i nærhet til toget. Toget bruker 30 min, så blir ikke lang reisevei.

 

Men hvis hun er søker fra et annet fylke, så kommer hun vel bak alle i køen?

 

Vi har familie som bor i Oslo, så vi kan jo melde flytting på datteren, sånn så hun står registrert at hun bor i Oslo. Men vet ikke hvor populært det er, da de finner ut at hun egentlig bor et annet sted.

 

Noen som har erfaringer med dette. Kjenner jeg blir så frustrert på hennes vegne, da dette er noe hun virkelig ønsker. Men hun klarer bare ikke å få så høyt snitt. Og det virker ut som i alle andre fylker er det snittet mye lavere.



Anonymous poster hash: ac244...47f
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er bare å søke! Var nettopp en sak om en gutt i Nordland som søkte skole i Troms og kom inn. Men er det en populær linje kommer hun nok bak de som bor i fylket. Hvis dere folkeregisterer henne i Oslo skal det vel gå greit?

 

Anonymous poster hash: dcbbb...fde

Skrevet

Det kommer nye regler som gjør at man kansøke hvor som helst i landet. Tidligere kunne man kun søke i fylket man tilhørte, sa de hvertfall.. Min erfaring er at man uansett kan komme inn andre steder. Nå er jeg ikke kjent i Oslo-trakter, men regner med at mye er populært der. Men søk for all del!

 

Anonymous poster hash: fe509...af8

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...