Gå til innhold

dere med adhd barn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan er utredningen?

 

Anonymous poster hash: 54683...33b

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De iq tester ungene.

 

Anonymous poster hash: 5e7ab...1aa

Skrevet

Andre som virkelig vet?

 

Anonymous poster hash: 54683...33b

Skrevet

Det varierer vel en del fra BUP til BUP. På vår lokale har jeg skjønt at evnetest (det ...1aa over her så fint kaller IQ-testing) inngår. Ikke fordi IQ i seg selv er så interessant tror jeg, men fordi selve profilen kan si noe om oppmerksomhets- og konsentrasjonsvansker. Og så snakker de med foreldrene, hører hvordan barnet var som liten, hvordan det sover, om det er impulsivt. Observasjon i skolen er nok også vanlig. En venninne fortalte at de måtte gjennom en masse spørreskjemaer og barnet ble testet med mer enn bare denne evnetesten. Og legeundersøkelse.  

Skrevet

De iq tester ungene.

 

Anonymous poster hash: 5e7ab...1aa

What???Barn med ADHD diagnose blir testet med lekeobservasjoner,myye spørsmål som må fylles ut av foreldre,observasjoner på skolen,legeundersøkelse osv.

 

Anonymous poster hash: 4b867...2d3

Skrevet

Takker for svar.

 

Hi

 

Anonymous poster hash: 54683...33b

Skrevet

Vi var til samtale først uten barnet og så med. Fikk masse papirer som måtte fylles ut. Inneholdt masse spørsmål om barnet, om familien og litt om oss foreldre. Så observerte de barnet å skolen.vi, skolen og Bup hadde et evalueringsmøte. Barnet møtte så opp på Bup og gjore flere tester. Vi hadde et nytt møte der vi fikk vite om barnet hadde noen diagnose eller ikke. 😊

 

Anonymous poster hash: 92981...aa0

Skrevet

Barn med ADHD, ikke ADHD barn.

 

Det er barnet som har diagnosen ikke diagnosen som har barnet.

 

Anonymous poster hash: 38eb3...7d2

Skrevet

Legeundersøkelser,tester av konsentrasjon,observasjon og kurs over lengre tid gjort av bup.

Skrevet

Vi gikk utenfor BUP og bestilte time til en nevropsykolog. Hun tok konsentrasjonstester over to dager, forskjellige bilder og diverse (foreldrene fikk ikke bli med inn i rommet) mens vi foreldre skulle fyllt ut et skjema hver. Hun nevropsykologen regner så sammen en score på sine egne notater, barnets svar, foreldrenes svar og ser hvordan barnet scorer. Hun sendte så ut et skriv til oss på dette. Jenta har adhd med størst utslag på konsentrasjon og impuls. Dette gikk vi så til lege med som igjen videresendte dette til BUP, så hadde vi en del samtaler med en BUP psykolog, både vi og vår datter, kun oss foreldre og kun henne. Ut fra alle disse samtalene og spørreskjemaene kommer det frem et mønster. De første timene gikk vi gjennom hele livet hennes, atferd fra hun ble født til i dag. De fikk også besvarte spørreskjemaer fra skole. Psykologen vil så ha et møte med en spesialistgruppe der de i fellesskap går igjennom alt. Der blir det satt en diagnose - eller ikke.

Om man ikke får en klar diagnose fortsetter man med utredningen, om det blir fastsatt en diagnose vil man ha et nytt møte med foreldre og barn(kommer an på barnets alder). Så blir dette videresendt til en BUP psykiater som skal fortsette utredning for å fastsette hvilken behandling som er passende, om f.eks. om det skal prøves ut medisiner. Vi har ikke startet med denne prosessen enda, men vet at første møte med BUP legen blir en fysisk sjekk av henne, dvs. hjertet, lunger, høyde og vekt for å evt. vite at alt er bra fysisk før man prøver medisiner.



Anonymous poster hash: 3901e...910
Skrevet

Vi gikk utenfor skolen mente jeg. Men vi har gitt uttrykk for at vi ønsker at kontaktlærer skal involveres nå i siste fase, noe som også er vanlig. Observasjoner på skolen er ikke gjort i vårt tilfelle, mulig fordi det er vi som startet prosessen og gikk privat (koster litt penger) og ikke skolen selv.



Anonymous poster hash: 3901e...910
Skrevet

Diverse tester. Evne, konsentrasjon osv. Samtaler og observasjon. Og ikke minst spørreskjemaer.

 

Anonymous poster hash: b608a...22c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...