Gå til innhold

Søke boliglån på aap


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei jeg går på aap grunnet sykdom, har gjort det i 6 mnd nå. Så har vært utenfor arbeidslivet i 1,5 år. Blir nok å gå på aap helt til jeg får omskolering noe som vil ta lang tid. For jeg må igjennom kurs og de skal prøve meg hos forskjellige bedrifter.

 

Før jeg ble syk var i gang med prosessen med og selge å kjøpe nytt. Men så ble jeg syk, og med mye sykehusinnleggelser og livet i en tynn tråd ble alt satt på vent.

 

Jeg hadde ikke en kjempe lønn før aap, men bedre enn jeg har nå.

 

Nå ønsker vi å starte med prosessen på nytt, men vet ikke hvordan bankene er når det kommer til slikt?

 

Jeg og mannen har til sammen nesten 44000 inn i mnd etter skatt som vi kan legge fram for banken. Dette vil øke siden han vil gå opp i lønn med 2-5000. Han skal forhandle lønn i morgen.

 

Vi eier leilighet som vi har 1,4 i lån på og takst på 1,8.

 

Så har vi i det hele tatt mulighet for å få lån?

 



Anonymous poster hash: 568d8...18e
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Før skatt har mannen 33000 + tillegg

 

Jeg har ca 24500 (men alt kan ikke regnes som inntekt.

 

HI



Anonymous poster hash: 568d8...18e
Skrevet

Tvilerjeg på, siden du ikke har fast inntekt? Tror ikke din inntekt regnes med?

 

Anonymous poster hash: 13c0d...5e0

Skrevet

Jeg fikk 2 mill i lån som alenemor uten jobb

Var i fødselspermisjon

 

Anonymous poster hash: 37fce...3e5

Skrevet

Oi så bra. Fikk du lån i vanlig bank?

 

HI



Anonymous poster hash: 568d8...18e
Skrevet

Jeg fikk. Helgestillig og aap. Lokalbank. Utbet 20 ca i mnd.

Skrevet

Vi fikk lån og har mye mindre enn dere inn i mnd.

Solgte leil og satt igjen med 400 000. Han har 30 før skatt (hadde) og jeg fikk utbetalt 12000. Vi fikk 2 mill i lån

 

Anonymous poster hash: 1016a...c24

Skrevet

Jeg fikk lån for syv år siden på OS og stipend fra lånekassen. Jeg fikk ikke lån når jeg søkte igjen med AAP.

 

Du må bare prøve, men ikke gi opp hvis en bank sier nei. Forskjellige banker har forskjellige policier.



Anonymous poster hash: b5a98...3fa
Skrevet

Ok takk for svar. Jeg håper vi får mellom 3.5-4 mill. Men regner med at jeg må kanskje senke forhåpningene mine.



Anonymous poster hash: 568d8...18e
Skrevet

 

Ok takk for svar. Jeg håper vi får mellom 3.5-4 mill. Men regner med at jeg må kanskje senke forhåpningene mine.

 

Anonymous poster hash: 568d8...18e

Ja, tror nok du må senke forhåpningene dine kraftig. Tviler sterkt på at banken låner dere 3.1-3.6 mill, med 400 000 i egenkapital. Normalt er at man får låne 3x brutto årslønn og dere har vel ikke samlet 1mill i brutto?

 

Anonymous poster hash: e6b70...517

Skrevet

 

Ok takk for svar. Jeg håper vi får mellom 3.5-4 mill. Men regner med at jeg må kanskje senke forhåpningene mine.

 

Anonymous poster hash: 568d8...18e

Så mye tror jeg ikke dere får. Jeg og mannen har ca 750 000 til sammen i året og kunne få 2,4 mill max. Vi lånte bare 2,1 da.. har utbetalt mellom 45 og 55 stort sett.

 

Anonymous poster hash: 0e507...b04

Skrevet

Du får nok lån, selv fått på aap :-)

 

Anonymous poster hash: 36b48...75d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...