Gå til innhold

Kan noen hjelpe meg med dette på engelsk?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan sier man "så vannspruten stod" evt. "så det stod baketter" på engelsk?

Tusen takk!



Anonymous poster hash: 7cc3b...622
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kommer an på resten av setningen. Det er ikke alle norske uttrykk som kan oversettes direkte, men du må heller lete etter engelske uttrykk som passer inn i setningen.

 

"Røret sprakk så vannsprut sto" - "the pipe broke and water gushed out" "hún gråt så vannsprut stod" - "she cried her eyes out"... Hva er sammenhengen?

Skrevet

Spør Petter Solberg! Han er best på å oversett norske uttrykk til engelsk 😂

 

Anonymous poster hash: cb3d3...ee3

Skrevet

"It broke so the waterfall stood" 🙈

- Petter Solberg-ish 😄

Skrevet

"It broke so the waterfall stood" 🙈

- Petter Solberg-ish 😄

Hihihi... "watersquirt" kanskje?

Skrevet

Spør Petter Solberg! Han er best på å oversett norske uttrykk til engelsk Anonymous poster hash: cb3d3...ee3

Haha, som engelsklærer har jeg flere ganger brukt Petter Solberg som eksempel på hvordan man IKKE oversetter fra norsk til engelsk. Ideomer/ideomatiske uttrykk er jo noe av det vanskeligste å lære på et fremmedspråk, og det kan bli veldig komisk når man prøver å gjøre det ord for ord.

 

Har særlig sansen for Solbergs fantastiske "It's no the fart that kills you, it's the smell" (det er ikke farta som dreper deg, det er smellet). Helt nydelig, og den slår godt an blant ungdomsskoleelever. :)

 

Anonymous poster hash: becc1...438

Skrevet

Uhm, mente selvsagt idiomer/idiomatiske uttrykk.

 

Anonymous poster hash: becc1...438

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...