Gå til innhold

Hva skal dere ha til middag i morgen jenter?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har lyst å lage noe kjempe godt. Men har ikke fantasi 😡

 

Anonymous poster hash: 4b9c0...544

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hihihihi... I know the feeling... ;)

Men i morgen er d risengrynsgrøt (med mandel i) her i huset :)

 

Anonymous poster hash: 91959...855

Skrevet

Vi pleier å ha spekemat på lile julaften, men i år er jeg gravid. Det blir nok rømmegrøt i år.



Anonymous poster hash: 1af5a...84c
Skrevet

Marinert kalkunfilet med ost&fløtegratinerte poteter, og stekte grønnsaker (brokkoli, artisjokker, småtomater og aubergin)

 

Anonymous poster hash: 309c3...41b

Skrevet

Deilig med lettere mat før den tunge julematen.

 

Jeg ville lagd en god salat, en spennende vri kan være ruccola, avokado, cherrytomater, litt blåskimmelost, fersken, hakkede valnøtter og kylling.

 

Anonymous poster hash: 4e837...646

Skrevet

I morgen har vi, i tradisjons tro spekemat, eggerøre, rundsykker, potetsalat, ost og kjeks og vin. Spises til "kvelden før kvelden" og midt i mellom pynting av hus og juletre.

 

Før på dagen tar vi oss noe lettere.

 

Anonymous poster hash: 33629...02d

Skrevet

Deilig hjemmelaget løksuppe, med hvitløk ostesmørbrød gratinert i ovnen ;) Billig, lett og deilig, he he :)

Skrevet

Vi skal ha kalkun med stuffing, gratinert potetmos, søtpotetpure og masse, masse tilbehør. Vanligvis ville vi nok bare hatt noe helt enkelt, men mor, samboer og bestemor til min stedatter kommer imårra for å åpne gavene her sammen med oss siden mini skal være hos mammaen sin i jula så da kjører jeg på å lager en svær familiemiddag :) Vanligvis ville vi nok sendt med gavene dit, men i år får hun noen gaver som er så store at det er håpløst å sende dem med så da gjør vi det slik istedet. Det blir temmelig heftig med to store middager på to dager, men det skal vel gå :P



Anonymous poster hash: f5782...6db
Skrevet

Kylling- eller skinkesalat. Har lyst på noe lett før de fete julemiddagene setter inn:-)

Skrevet

Grandis kanskje :P

 

Anonymous poster hash: f8cf0...43f

Skrevet

Gröt blir det her!

Skrevet

Lille julaften er det alltid grillpølser på menyen. Her er det bål i hagen, grillpølser på spyd, kakao, mørkegjemsel med lommelykter osv hvert år, uansett vær og vind. Fast tradisjon.

 

Anonymous poster hash: 94d73...1c7

Skrevet

Lille julaften spiser vi alltid pinnekjøtt hos svigers, og jeg gleder meg omtrent 1 år i forveien :)

Skrevet

Som regel spiser vi nissegrøt til svigers lille julaften(risengrynsgrøt og rømmegrøt blandet) med spekemat til. Siden vi skal reise i morgen kommer det bare til å bli en grandis. Helt greit med noe enkelt kvelden før kvelden:)

 

Anonymous poster hash: f7ee1...8e7

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...