Gå til innhold

3000 til mat frem til 15 desember? To voksne og ett barn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Altså en måned. Går det? Har plutselig fått stor uforutsett utgift og ønsker å unngå å bruke buffer. Går det?

 

Anonymous poster hash: fbf00...6a7

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vaskemidler, hygieneartikler og toalettpapir har vi mye av, tror det skal holde. Barnet bruker ikke bleier.

 

Anonymous poster hash: fbf00...6a7

Skrevet

Ja. Om du tenker gjennom kjøpene og planlegger godt.

 

Anonymous poster hash: 2810f...12b

Skrevet

Takk for svar! Vi har den fordelen at ingen av oss røyker eller snuser. Og svigermor har nettopp bakt tre brød og en stor pose boller til oss:) kjøper jeg en økopakke med havreknekkebrød ved siden av har vi frokost, jobb og bhg-mat, og kvelds i boks en god stund. Har skrevet ned kyllingkjøttdeig, seifilet, torskefilet, lakseloteletter, pasta og poteter på handleliste. Billig og for det meste næringsrikt. Skal følge med Mattilbud appen for tilbud på grønnsaker og kjøtt.

Har dere andre tips så rop ut:)

 

Hi

 

Anonymous poster hash: fbf00...6a7

Skrevet

Hakket tomater til sauser og supper, gulrøtter, kålrot, havregryn, røde linser(tørre), løk i nett til ca.10 kr for 1 kg(rød og gul), 

Skrevet

Kjøp rotgrønnsaker, det kan varieres i det uendelige og metter veldig godt. Pastinakk, persillerot, kkålrot, potet, søtpotet - til supper, ovnsbakt, rotemos, osv.

Skrevet

Fult mulig. Vi er 4 (2 voksne og to bleiebarn. Ene barnet er nyfødt og ammer bare, men bruker jo bleier).

Vi har 3000kr i måneden som skal rekke til mat, bleier, dopapir og vaskemiddler/shampo.

Lever strengt, men klarer oss fint ved å følge med på tilbud og storhandel.

 

Anonymous poster hash: 384cc...f3c

Skrevet

Burde gå greit det. Vi har klart oss på 1000,- på ei uke, da er snus til gubben og brus i familien inkl. 2 vokse og 1 barn nærme tennårene.



Anonymous poster hash: 520b0...94a
Skrevet

Hadde jeg aldri i verden klart! Her bruker vi mellom 1500,- og 2000,- i uka på mat. Dette er da uten brus og røyk, da dette handles i Sverige. Hva handler dere som klarer og bruke 3000,- i mnd???? Her er vi 2 voksne og 2 små barn.

 

Anonymous poster hash: e4eff...a4f

Skrevet

Det går hvisman må. Men skjønner ikke helt at du ikke vil bruke buffer. Det er jo hele poeng, nemlig kunne bruke den når man har fått en stor, uforutsett utgift.

Skrevet

Hadde nok greit klart det jeg hvis jeg ikke kjøpte røyk og brus/snop, men hadde aldri orket leve på så lite.... Er vel derfor man har en buffer for slike ting når uventet ting skjer?

 

1 voksen og 2 barn som av og til er hos sin far her.



Anonymous poster hash: 334a3...77f
Skrevet

Et tips: svinekjøttdeig. 16.90 koster det på Kiwi og det er veldig godt! :)

 

Anonymous poster hash: 73c73...0a6

Skrevet

Klart det går :) Men det må nok planlegges litt, og så har dere ikke råd til noen utskeielser. Bedre å leve litt sparsommelig nå, så bli julen så mye bedre.



Anonymous poster hash: c4191...524
Skrevet

Supre tips dere:) svinekjøttdeig ja, det er godt!

Og må teste ut søtpotet, aldri smakt faktisk 😶

 

Hi

 

Anonymous poster hash: fbf00...6a7

Skrevet (endret)

Supre tips dere:) svinekjøttdeig ja, det er godt!

Og må teste ut søtpotet, aldri smakt faktisk

 

Hi

 

Anonymous poster hash: fbf00...6a7

Det er kjempegodt ovnsbakt - skrell og del i kvarte på langs, salt/pepper/olje.

Verdens beste rotemos: to poteter, to-tre gulrøtter og en stooor eller to små søtpoteter (alt skrelt og delt i kokebiter) - kokes møre, hell av vannet, tilsett melk, en smørklatt, salt og pepper, og mos med stavmikseren. Server med frest bacon i småsmå biter strødd oppå (da kan litt bacon gi mye effekt, ergo billig).

 

Kjøp røkt svineknoke - 39 kroner pr kg, og masse smak for pengene selv om mye bein og svor går bort - og kok et par timer, rens for bein og kjøtt. Ta av halve kraften og ha til ren grønnsaksuppe siden. Tilsett kjøttet i biter samt rotgrønnsaker og gjerne hodekål også.

 

Strimlet svinekjøtt er kjempegreit og koster minimalt, varier med krydder, div grønnsaker kan freses med. Vi liker løk, paprika, hvitløk og sitronpepper og oregano.

 

Kjedelig billigbrød funker fint i toaster eller sandwich-jern. Billig-gulost og oregano funker fint på ostesmørbrød.

 

Havregrøt er billig og mettende og kjempegodt.

Endret av sug lut

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...