Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal en tur sydover neste år med familien, og barna er da fra 5-13 år. Hvis du fikk velge hvor av disse stedene ville du reist og hvorfor? Valgene står mellom Kypros, Kreta, Rhodos og Mallorca :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi skal reise i uke 27 :)

Skrevet

Regner med at dere vil på slike familiesentre og kan anbefale O.B.C på Kreta ( Ving) Sunwing Kallithea på Rhodos og Sandy Bay på Kypros. Men Nausicca beach på Kypros er også verdt en titt.

 

Eneste på Kreta så er det en lang busstur på 2.5 timer, men med så store barn så funker det☺

 

Rhodosvalget så må man bruke taxi eller buss for å komme seg til gamlebyen, men selve øya har mye å by på.

 

Send meg gjerne pm 😊

Skrevet

Tusen takk for svar :) De familiesenterene du nevner her er på listen jeg har fått over mulige steder vi kan være :) Vi skal reise hele storfamilien, så det er et reiseselskap som har funnet egnede steder så nå må vi komme med ønsker om hvor.

Veldig greit å vite at Kreta innebærer en lang busstur, siden vi er et par stykker som blir bilsyke og jeg har en som trenger litt ekstra ;)

Vi skal også ha all inclusive, så lurer litt på hvordan maten er på disse stedene?

Skrevet

Det eneste stedet hvor jeg virkelig kan anbefale all inclusive, er på Sunwing Sandy Bay! Andre stedene blir det for mye chips, chips og atter chips. Og de på Kypros kan sine ting. Er ulike mattema hver dag, og man kan faktisk spise annen mant på hotellet om man blir lei inclusivematen :)

Skrevet

Vi har vært med storfamilien både på sunwing alcudia og på sunwing kallithea på Rhodos. Både store og små stortrivdes :) hat ikke prøvd all inclusive på Mallorca, men på sunwing kallithea var det igrunn god mat :)

Skrevet

Takk for svar damer :) Da skal jeg se litt nærmere på alternativene. Har hørt at kypriotisk mat skal være god ja, og det er greit med annet enn "grisemat" :)

Skrevet

Jeg syns alle stedene er flotte steder, men ville styrt unna Kreta med tanke på den grusomme bussturen :P

Ellers er min erfaring at maten alltid er god på Sunwing-hotellene :)

Skrevet

Takk for svar :) Tror jeg skal videreformidle den bussturen til de andre nå, det er en som har ytret Kreta som sitt ønske ;) (Han har ikke barn, så tenker nok ikke over det :P )

Skrevet

Hadde ikke reist til Sunwing resort på Kreta, lang busstur, og stedet er relativ kjedelig. Har ellers vært rundt pltanias/Chania, og vi trives mye bedre der. Pratet med mange som var på Sunwing resort Kreta når vi var der, og de syntes og det ble litt kjedelig og ville ikke tilbake dit.

Så har vi vært på Sunwing resort cala bona Mallorca. Der trivdes vi godt. Men vi spiste ikke på hotellet, så vet ikke hvordan maten var. Vil anbefale leiebil, da får man sett mye, og det er lett å kjøre der.

 

 



Anonymous poster hash: 4539e...879
Skrevet

Takk for erfaringer damer, det setter jeg stor pris på :) Greit å høre fra folk som har vært de ulike stedene :)

Skrevet

Cala Bona hadde kjempegod mat, men ingen strand...

Stranden i Alcúdia er KJEMPEFIN!! Fin sand, god plass, ekstremt langgrunn og små bølger. Beste stranden for små barn :)

Vi har også veldig gode erfaringer fra Sunwing Resort og Spa Side West i Tyrkia :)

Skrevet

Vi var en god del på stranden da vi var på cala bona, går jo det søte toget hele tiden, og det stopper i nærheten av stranda. Ellers gikk vi til stranda ofte og. For det var ikke så langt å gå.



Anonymous poster hash: 4539e...879
Skrevet (endret)

Vi har fått noen steder å forholde oss til på de ulike øyene siden vi skal fly fra to kanter av landet :)

Satser på at et av stedene er bra, men skjønner som nevnt at Kreta kan bli litt tungvint reisemessig :)

 

 

26.juni. Kypros

· http://www.startour.no/feriereiser/kypros/ayia-napa/callisto/?season=sommer-2015

· http://www.startour.no/feriereiser/kypros/fig-tree-bay/althea-beach/?season=sommer-2014

· http://www.startour.no/feriereiser/kypros/fig-tree-bay/nausicaa-beach/?season=sommer-2014

· http://www.ving.no/kypros/ayia-napa/sunwing-sandy-bay-beach

 

 

26.juni. Mallorca

· http://www.ving.no/spania/alcudia/sunwing-alcudia-beach

· Legger ved link til denne og, selv om det er 10-15min å spasere til et sentrum med butikker og restauranter. http://www.ving.no/spania/alcudia/sunwing-alcudia-beach

 

26.juni. Kreta

· Her er det 1 km til «bymiljø», men anlegget fungerer så bra og folk er så fornøyde, så jeg måtte legge ved det og J http://www.startour.no/feriereiser/hellas/kreta/gerani/atlantica-caldera-beach/?season=sommer-2015

· Gjelder dette også, søsterhotell til ovenstående. http://www.startour.no/feriereiser/hellas/kreta/gerani/atlantica-creta-paradise/?season=sommer-2015

 

 

27.juni. Mallorca

· Det står 7km til sentrum, det er havnen i Alcudia. Men det er strandpromenade hele veien og, og det er butikker og restauranter på veien, så dette er på ingen måte «i ødemarken». http://www.startour.no/feriereiser/spania/mallorca/alcudia/alcudia-pins/?season=sommer-2015

 

 

27.juni. Rhodos

· Det ligger ca 1km fra sentrum av Kolymbi. Men når det er sagt, så er ikke Kolymbi «verdens navle» J http://www.startour.no/feriereiser/hellas/rhodos/kolymbia/atlantica-aegean-park/?season=sommer-2015

 

 

28.juni. Rhodos

· Dette ligger 4 km fra Rhodos By, men det er noen butikker og restauranter i nærheten. http://www.ving.no/hellas/kallithea/sunwing-kallithea-beach

Endret av piranha
Skrevet

Det hotellet på Rhodos er råflott :)



Anonymous poster hash: ae909...912
Skrevet

Det hotellet på Rhodos er råflott :)Anonymous poster hash: ae909...912

Hvilket av dem?

Skrevet

Om dere stort sett skal være på hotellet og bade ville jeg valgt sunwing kallithea. Men anbefales en kveld eller to inne i gamlebyen. Kjempekoselig. Men må ta taxi dit.

 

Fra sunwing alcudia er det gåavstand både til sentrum og til havna. Om dere reiser hit trenger ikke dere all inclusive. Bestill bare med frokost, så har dere stor valgfrihet på hvor dere vil spise. Mange gode spisesteder i nærheten, og man kan også spise i all inclusive restauranten om man ønsker det. Er også en ok a la carte restaurant på hotellet.

Skrevet

 

Det hotellet på Rhodos er råflott :)Anonymous poster hash: ae909...912

Hvilket av dem?

 

Å ja, det var to ja. Mente 

ATLANTICA AEGEAN PARK SSSS+ :)

 

Anonymous poster hash: ae909...912

Skrevet

Om dere stort sett skal være på hotellet og bade ville jeg valgt sunwing kallithea. Men anbefales en kveld eller to inne i gamlebyen. Kjempekoselig. Men må ta taxi dit.

Fra sunwing alcudia er det gåavstand både til sentrum og til havna. Om dere reiser hit trenger ikke dere all inclusive. Bestill bare med frokost, så har dere stor valgfrihet på hvor dere vil spise. Mange gode spisesteder i nærheten, og man kan også spise i all inclusive restauranten om man ønsker det. Er også en ok a la carte restaurant på hotellet.

Vi skal feire min pappa sin 60-årsdag så han og mamma insisterer på all inclusive :) Dette skal koste oss (barn, svigerbarn og barnebarn)minst mulig, siden de spanderer :) Er allikevel veldig greit å vite at det er fine steder å spise utenom hvis vi ønsker det :D
Skrevet

 

 

Det hotellet på Rhodos er råflott :)Anonymous poster hash: ae909...912

Hvilket av dem?

Å ja, det var to ja. Mente  ATLANTICA AEGEAN PARK SSSS+ :)[/size] Anonymous poster hash: ae909...912
Aha, takk :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...