Gå til innhold

Dere som har barn med astma


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vår sønn på 15 mnd utredes nå for astma og har startet med medisiner for dette. Problemet er at han blir hysterisk når vi kommer med denne masken. Vi viser på oss selv, på bamsen, andre barn som bruker har vist ham... Men så fort masken kommer foran ansiktet, stopper han å puste. Vi må være 2, en holder ham fast og en holder masken fast :( 

 

Dere som har holdt på med dette på små barn, hvordan vendte dere barnet til å ta medisin? Tok det langt tid? Tips? Tar imot alle råd, for dette er virkelig ikke trivelig.



Anonymous poster hash: 0bf99...dfe
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her i huset var det og full panikk i starten. Men han forstod ganske fort at det måtte gjøres. Nå teller vi sakte til 10 mens maska er på. Om han skjønner så mye av det i en alder av 2 år vet jeg ikke, men når vi er ferdige sier han "ti, mamma ferdig"

 

Anonymous poster hash: edc44...566

Skrevet

Vår på 16 mnd gjøres følgende : legger henne ned på stellebordet, viser henne masken, legger den på, trykker og teller til ti rolig og smilende mens jeg har øyenkontakt.(følger med på antall innpust) Så slipper vi jubelen løs når vi er ferdig. Klapper og danser :) det tok vel rundt 4/5 dager til det ikke var et problem lengre.

 

Anonymous poster hash: ce640...30f

Skrevet

For oss fungerte ikke masken særlig bra, den var skummel. Vi gikk over til bare munnstykke,noe som går helt uproblematisk. Nå var imidlertid ungen vår ett år eldre enn deres,og litt enklere å gjøre det litt spennende ved bla å kalle det tryllestøv, superpulver osv. Litt dumt når man må lage en skummel greie rundt det ved å holde fast barnet, kanskje dere bør høre m legen deres og evt få noen råd..?

 

Anonymous poster hash: eb52b...c38

Skrevet

Vi måtte i en periode rundt den alderen gi flytende medisin istedet. Det ga tilnærmet like god virkning, og ihvertfall bedre effekt enn medisinen han ikke pustet inn.

 

Nå er han blitt året større, og det er intet problem med inhalator lenger.

 

Anonymous poster hash: cf472...c1b

Skrevet

Han får applaus når han er ferdig og smiler fornøyd i etterkant, så det går jo veldig fort over. Har kun holdt på i en uke, så håper på at det går seg til :)

 

Han er jo litt liten til å snakke om tryllestøv o.l. Har prøvd å legge ham ned, men da er han rundt på magen ila brøkdelen av et sekund :P

 

Det er ikke lett å være liten...



Anonymous poster hash: 0bf99...dfe
Skrevet

Vi hadde junior på armen og hoppet samtidig som han hadde masken på. Han syntes det var kjempe gøy. Han begynte med medisinene da han var 9 mnd, han er nå 15 mnd og dåhan henter den selv om kvelden. Ta tiden i bruk, han blir nok vandt med den etterkvart. :)

 

Anonymous poster hash: 7aa9d...633

Skrevet (endret)

Min begynte med masken da hun var 10 mnd, straks to nå. Gikk faktisk veldig fint å venne seg til. Vi lot som at vi tok medisinen og da ville hun også ;) Eneste gangene vi har problemer med å gi den er når hun hoster mye om natten og er forvirret og trøtt. Da må vi bruke makt, hvis ikke så slutter hun jo aldri å hoste.

 

Men lærte du ikke en teknikk får å holde fast da du fikk skrevet ut medisinen? Her lærte vi av spesialsykepleier at vi skulle ha henne på fanget med ryggen imot oss, og holde over hennes armer og på haka med den ene armen vår og ha medisinen med den andre.

 

Lykke til med å gi medisin! Det går seg nok til :)

Endret av Julie (:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...