Gå til innhold

Noen som har blitt gravide raskt etter fødsel?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan var det svangerskapet på kroppen? Ekstra tungt?

 

Anonymous poster hash: 292ce...cd5

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvordan var det svangerskapet på kroppen? Ekstra tungt?

 

Anonymous poster hash: 292ce...cd5

10 mnd. mellom svangerskapene. 19 mnd fra fødsel til fødsel. Det har vært heftig, men det kunne helt klart gått mye bedre hvis jeg hadde trent litt på forhånd og vært flink til å løfte riktig og ikke overbelaste helt fra starten. Magen og ryggen hadde tapt mye muskler, så sånn sett var det mye tyngre, men jeg vet ikke om jeg hadde hatt noe mere muskler om jeg hadde venta et år for jeg trente de jo ikke aktivt. Så hvis du tenker på å få to tette anbefaler jeg deg ikke å vente, for det er helt herlig, men jeg anbefaler deg å trene litt rygg og mage et par mnd. på forhånd og ut i graviditeten så lenge du kan :)

 

Det var også ekstra tungt å ha en liten en hjemme, men hvis din første har begynt i bhg, er det bare å kjøre på spør du meg :) så får far være flink til å stille opp på fridagene, så du ikke har ansvaret for en liten en alene en hel dag, mens du er gravid og bærer på nr. 2. Hvertfall de siste 4-5 mnd. :) men jeg angrer ikke og ville fått to tette igjen :)

 

Anonymous poster hash: d6258...e97

Skrevet

Ja jeg har faktisk 2 barn født i samme år, kroppen taklet det helt fint

 

Anonymous poster hash: 8181c...a5a

Skrevet

Ikke akkurat rett etter, 18 mnd mellom fødslene. Gikk helt fint. Men du var sikkert ute etter svar fra de som har mye tettere enn meg :)

 

Anonymous poster hash: 8eae3...c3e

Skrevet

12 måneder mellom to fødsler her. Ble gravid fort etter forrige fødsel. Hadde et tungt første svangerskap ned kvalme og bekkenløsning. Kvalmen og bekkenløsningen ble enda verre i svangerskap nr. 2. Var sliten og trøtt, hadde trent lite mellom de to svangerskapene og kjenner det veldig i ryggen nå.

 

Jeg hadde i tillegg keisersnitt ved begge fødslene. Formen ift akkurat ks var veldig bra i både første og andre svangerskap. Fin form etterpå heldigvis :)

 

Anbefaler å trene så mye du klarer mellom svangerskapene og særlig styrke. Det trengs :)

 

Anonymous poster hash: 6e1e1...325

Skrevet

12 mnd og 3 uker mellom fødslene. Litt tyngre andre gangen, men alt i alt et rimelig enkelt svangerskap det også.

 

Anonymous poster hash: d1c4c...585

Skrevet

14 måneder mellom fødsler. Merket lite der og da men etter to fødsler og to ammeperioder etter hverandre merket jeg på immuniteten da jeg begynte på jobb. Må si at det var ny jobb det var snakk om. Likevel, mye syk var jeg om vinteren, gledet meg til våren. Da tok jeg tak og alt etterpå ble mye bedre.



Anonymous poster hash: ef679...003
Skrevet

Hos meg blir det 14 måneder mellom fødslene. Minste er ikke begynt i barnehagen så jeg å pappaen jobber om hverandre. Jeg er en del sliten og trøtt og skulle nok ønske pappaen var litt flinkere til å bidra med husarbeid. Jeg er veldig plaget med bekkenet og kynnere, men det var jeg i forrige svangerskap også så det er ikke noe verre selvom det er tett.

 

Anonymous poster hash: 7df8e...f9b

Skrevet

Ble gravid 4 mnd. Etter fødsel

 

Anonymous poster hash: 3ae5c...0fd

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...