Gå til innhold

Kan det vente til over helgen eller burde jeg dra til legevakten?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hatt noen blødninger og er tidlig gravid. De siste par dagene har jeg ikke blødd, men hatt sterke smerter i høyre side.

Smertene har blitt verre og jeg våkner flere ganger om natten av at det gjør vondt. Jeg må krype meg sammen for å komme meg ut på badet.

Temperaturen min tyder ikke på noen betennelse eller lignende, men jeg føler meg uvel og har som sagt mye vondt. Jeg har prøvd å gå, men etter 5 meter har jeg så vondt at jeg må stoppe.

 

Jeg er redd for at det kan være svangerskap utenfor livmoren, men tenker samtidig at da ville smertene vært verre enn de er nå?



Anonymous poster hash: 11cf6...622
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville dratt til legevakten, er det en exu så kan det bli akutt alvorlig svært raskt. Så bedre med en undersøkelse for mye og finne ut at det ikke er noe galt, enn å vente for lenge.

 

Dra til legevakten, du!



Anonymous poster hash: e570f...088
Skrevet

Jeg ville gått til legevakten

 

Anonymous poster hash: e5961...b23

Skrevet

Dra på legevakten, bedre nå enn til natta.

 

Anonymous poster hash: 27910...3a7

Skrevet (endret)

Dra! Er det graviditet utenfor livmor , kan egglederen sprekke. Det er farlig. Jeg ringte direkte til sykehuset og fikk komme da jeg forklarte situasjonen. Jeg hadde ikje så vondt som deg..men den var utenfor.Hvis du våkner av smerter og ikke kan gå langt uten å ha vondt. Så kaller jeg det store smerter. Ikke vanlig. Håper det ordner seg og at alt er Ok!

Endret av *Smiley*
Skrevet

Hvor langt på vei?



Anonymous poster hash: 14ac6...be2
Skrevet

Jeg føler meg ganske sikker på at dette kan være en exu.

Håper du kom deg til legevakten?

 

Lykke til :)

 

Anonymous poster hash: 4afbe...3a5

Skrevet

Du er nødt til å ringe legevakten, om det er utenfor livmoren kan det bli akutt (og farlig) på kort tid!



Anonymous poster hash: 5f077...b98
Skrevet

Hvordan går det med deg, HI?



Anonymous poster hash: e570f...088
Skrevet

Takk til dere som svarte :) Jeg dro på legevakten, men ble ikke noe klokere ettersom det ikke ble gjort ultralyd. Skulle ringe hvis det blir verre.

 

 

Anonymous poster hash: 11cf6...622

Skrevet

da ville jeg godt ned igjen og sagt det var verre!



Anonymous poster hash: f255a...ecb
Skrevet

 

da ville jeg godt ned igjen og sagt det var verre!

 

Anonymous poster hash: f255a...ecb

 

Du stoler ikke på at en lege vurderer dette bedre enn deg?

 

Anonymous poster hash: 14ac6...be2

Skrevet

Du stoler ikke på at en lege vurderer dette bedre enn deg?

 

Anonymous poster hash: 14ac6...be2

 

 

 

Var ikke meg du spurte, men jeg stoler ikke automatisk på at en lege vurderer alt bedre enn meg, nei!

 

Jeg hadde trolig ikke sittet her i dag om jeg tok en leges ord for god fisk (annen årsak enn HI).

Jeg har respekt for dyktige leger, men dessverre så er det ikke alle som er like gode eller like erfarne.

 

 

 

HI - fikk du noen forklaring på hvorfor de ikke ville ta ultralyd, eller hva de mente årsaken til smertene dine er?

 

Anonymous poster hash: e570f...088

Skrevet

Syns det er drøyt at de ikke ville ta ul.

Har hatt en exu selv og vet hvor fort det kan gå fra ingen symptomer til farlig.

exu kan være veldig alvorlig om det ikke blir oppdaget tidlig nok.

 

Anonymous poster hash: 16178...2eb

Skrevet

Jeg skulle se det an og komme tilbake hvis det blir verre. Var det jeg fikk beskjed om. UL hadde nok vært en god idé.

 

Anonymous poster hash: 11cf6...622

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...