Gå til innhold

Hva hjelper mot svangerskaps kvalme?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg orker snart ikke å stå opp en gang pga denne kvalmen! :(



Anonymous poster hash: c611e...8fe
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vel, min erfaring er nok desverre ingenting. Kvalm i 2 av 3 svangerskap. Du kan jo prøve diverse, så kjenn på magefølelsen hva du kan ha lyst på, sitronvann eller lovehearts eller is eller hva du føler kan hjelpe. Er det helt helt ekstremt og du bare kaster opp og går ned i vekt, må du gå til legen. Det finnes kvalmestillende tabeletter å få der også. 

 

Det går jo over, men fy så jævlig det er når det står på 



Anonymous poster hash: 3ee20...bf7
Skrevet

Det som hjalp mest for meg i begynnelsen av svangerskapet var sånne bånd de selger på apoteket som trykker på spesielle punkter på håndleddene. 

 



Anonymous poster hash: 55fdf...eb6
Skrevet

Det er så forskjellig fra person til person! For meg hjalp det litt med vann med isbiter, sure jordbær, og dundermix pastiller 😜 Og å ikke være i for mye aktivitet, da måtte jeg fort kaste opp.

 

Husker det verste for meg var å ha glidlåsen for langt opp mot halsen, det var som å trykke på en spyknapp 😂

 

Anonymous poster hash: c645a...725

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...