Gå til innhold

Har alle oppvaskmaskin?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Da jeg vokste opp på 80/90 tallet var det ikke vanlig.

I ettertid har foreldrene mine fått det.

For litt siden var vi uten oppvaskmaskin ei uke i vente på ny og det føltes som om vi var i en slags alvorlig krise :)

Er det mange her som ikke har. Og hvordan går det?



Anonymous poster hash: c82f0...89c
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Selvfølgelig!!

Men seriøst, på 90 tallet hadde da de aller fleste hjem dette.

 

Når det er sagt, mine foreldre har hatt det så lenge jeg kan huske og jeg er født tidlig på 70 tallet

 

Anonymous poster hash: dfa56...741

Skrevet

Jeg vokste opp på 80-tallet. De fleste hadde oppvaskemaskin. Har selv vært uten da den måtte repareres. Det var ingen krise, men det føltes mye mer rotete. Så forstår de som var veldig strenge på at alle måtte spise samtidig. I perioden uten ble det litt slik at jeg irriterte meg litt over at mann og barn tok seg et nytt glass hver gang de skulle drikke og middagen ble ikke tømt over i skåler. Så ekstra arbeid var det jo. Kunne ikke tenkt meg å være uten, i alle fall ikke når vi er 6 i familien og oppvaskemaskinen går 2 ganger daglig.

Skrevet

Jeg har ikke oppvaskmaskin og har heller aldri hatt det. Men det å ha oppvaskmaskin, er mitt eneste krav når jeg engang flytter



Anonymous poster hash: d1f61...04a
Skrevet

De fleste hadde på 80/90-tallet, men vi hadde ikke. Nå som jeg er voksen har jeg oppvaskmaskin :) Moren min fikk seg det for et par år siden, og svigerforeldrene mine ikke før i år!

 

Anonymous poster hash: 3f39f...c28

Skrevet

Jeg har ikke, står på ønskelisten, men slett ikke øverst. 



Anonymous poster hash: eab28...a6a
Skrevet

Ikke jeg eller min mor heller. Ikke hatt det på 7 år.

 

Anonymous poster hash: a745b...aab

Skrevet

Bodde i England, hadde da ikke oppvaskmaskin. (leide hus)

Det var ikke lenge før den kom på plass, fordi om det ikke var plass på kjøkkenet, og den måtte stå på bakgangen.

 

Anonymous poster hash: 89ff1...7e0

Skrevet

Jeg har ikke. Men den står øverst på ønskelista!!!! Problemet er bare at vi faktisk ikke har plass på kjøkkenet!! Vi må i så fall pusse opp og skifte hele greia. Så det ser heller dårlig ut.

 

Anonymous poster hash: 55c0f...cb7

Skrevet

Jeg har ikke, ikke hadde vi når jeg vokste opp på 70-80 tallet heller. Er ikke noe problem, vasker alltid opp om kvelden sånn at det er klart til neste dag😃 men vi er jo bare to, så skjønner godt at dere med flere i familien synes det er greit å ha!

Skrevet

Jeg må ha min, til dere som ikke har pga plassmangel så finnes det bordoppvaskmaskiner :)

Skrevet

Vi har ikke, men planen er å kjøpe det når vi engang (forhåpentligvis) flytter over i noe eget :-)

Skrevet

Vi hadde hjemme så langt tilbake jeg kan huske. Jeg har også selv hatt, med unntak av de årene jeg bodde i min første leilighet. Men da var jeg jo bare 1.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...