Gå til innhold

kan norge hjelpe meg? rettsak ang barn i utlandet..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har bodd i Uk noen år nå barnet mitt er født og oppvokst i norge men bodd i England noen år, og nå som jeg ønsker å flytte hjem igjen prøver barnefaren å stoppe meg, han har søkt om å få beholde barnet pga han mener jeg prøver å kidnappe henne hjem.

 

Barnefaren er fra England og vi har ikke vært sammen.

 

Han har ikke henne mer enn 4 ganger i året og vi har samværsavtale fra før av gjennom retten i England.

 

Nå nekter han meg å flytte tilbake, og jeg lurer på om det er mulig å få hjelp av Norge på noen måter? Eller kanskje som jeg forstår det er det uaktuelt siden jeg valgte å bo der i England og hun er halvt engelsk.

 

 

Takk for svar på forhånd:)



Anonymous poster hash: 4d9f4...221
Videoannonse
Annonse
Skrevet

dytt, han har også søkt om å få 

hovedomsorgen over henne.



Anonymous poster hash: 4d9f4...221
Skrevet

Tror du nok burde kontakte en advokat.

Skrevet

Nei, du har ingen rett på juridisk bistand fra Norge.

 

Men du burde snakke med en engelsk advokat.



Anonymous poster hash: 0dc3d...553
Skrevet

Var det du som hadde en tråd om dette for en stund tilbake?

 

Jeg har tenkt på deg noen ganger. Håpte at du dro rett hjem til Norge den gangen og ble her. Da kunne du ha opprettholdt samværskontrakten og om far holdt tilbake datteren ville det vært han som ville blitt synderen.

 

Jeg vet ingenting om rettighetene dine, men sjekk litt her:

http://www.regjeringen.no/nb/dep/ud/aktuelt/nyheter/2009/bistand_utland.html?id=558334

 

Jeg tror du først og fremst trenger en GOD advokat der borte!

En som kan argumentere godt nok for at det er horribelt at far skal ha hovedomsorg siden han knapt ser barnet ellers.

 

Jeg håper du vinner frem! Lykke til! <3



Anonymous poster hash: 120cb...d26
Skrevet

Jeg husker deg- tenkt mye på deg. Hadde også håpet du dro hjem igjen, og hvorfor i all verden gjorde du ikke det?

 

Jeg vet ikke hvordan det fungerer helt " der borte", men jeg tror ikke det blir lett og skal få henne med seg til Norge nå. Desverre:-(

 

Anonymous poster hash: 83f4f...ed1

Skrevet

Jeg synes det er slemt mot barnet og faren og flytte så langt unna



Anonymous poster hash: 096a0...7bb
Skrevet

Er barnet norsk statsborger og har kun norsk statsborgerskap? Da vil jeg tro at britiske myndigheter ikke kan holde barnet tilbake

 

Anonymous poster hash: cb9c6...f6d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...