Gå til innhold

tre år uten sex nå...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har to små barn og samboer.. han har lite sexlyst og vi har egentlig aldri fungert seksuelt.. han har lyst kanskje en gang pr måned til hver sjette uke.. jeg maste endel til å begynne med, foreslo sexolog, parterapi m.m. han ble sår og avviste det.. mente han ikke kunne prate seg til høyere sexdrift.. jeg sluttet helt å prate om det da jeg ble gravid med munstemann, og avviste han seksuelt.. jeg var så bitter på han.. følte det bedre å ikke ha sex i det hele tatt enn en gang pr. måned.. og detogså uten egentlig nærhet eller åpenhet.. jo lengre tid det tok uten at han viste villighet til å snakke om det, jo mer bitter og sint ble jeg..

 

Og nå har det gått tre år! Jeg er ganske rasende på han inni meg og det viser seg ihverdagen.. det skal lite til før jeg koker over..

 

Sånn som det er nå byr det meg imot å skulle ha sex med han.. det er ingen nærhet eller inderlighet mellom oss.. likevel fungerer vi tålelig.. kan, tro det eller ei,le sammen innemellom og fungerer ok som en familie..

 

Men han er jo ikke kjæresten min..

 

hva søren gjør jeg??

 

Anonymous poster hash: 7e3f5...34e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Familieterapi? Snakke sammen? Er han fornøyd med å ikke ha hatt sex på 3 år?

 

Anonymous poster hash: a2955...688

Skrevet

Vet ikke.. han snakker ikke om det.. jeg snakket om det før, men er kanskje barnslig sta og trassig nå. Tenker at det ikke er min jobb å ta opp dette nå. Første året var jeg forbløffet over hvor lang tid det tok før han turte å ta det opp.. tenkte at han vel måtte det etterhvert, etter jeg sluttet helt å "mase".. nå er forbløffelsen byttet ut med en slags forakt..

 

Anonymous poster hash: 7e3f5...34e

Skrevet

Da foreslår jeg at dere begynner å prate sammen - finn ut om dere begge har lyst til å ha mer sexlyst. Om det ikke er noe mer som ligger bak så har dere begge i hvertfall kommet i en rytme på å ikke å ha sex og da har man ikke lyst på heller (jo mer sex man har, jo mer vil man ha)

 

Start med praten og se hva det resulterer i...

 

Anonymous poster hash: a2955...688

Skrevet

Men nå har jeg ikke lyst til å ha sex mexmd han.. så hvorfor skal jeg ta initiativ til å prate? Høres barnslig ut kanskje men det er jo bare sånn det føles.. kanskje fordi jeg er så bitter og sint og såret av å føle meg så avvist og full av forakt over feigheten hans..

 

Anonymous poster hash: 7e3f5...34e

Skrevet

Hvis du nå ikke vil ha sex ned ham, så kan du bare drite i å være bitter overfor ham, det har du ingen rett til.

 

Anonymous poster hash: 47256...69d

Skrevet

Det er det jeg mener - du og trolig han å har kommet inn i sirkelen med ikke å ha sex. Med mindre du syns at du nå har et perfekt forhold så legger du bort stoltheten din og begynner å prate med mannen. Og dersom han vil ha sex så er mitt forslag at du har sex. Lysten kommer jo mer dere har dere.

 

Alternativt så går du ut og leker med en annen, og da tipper jeg du merker så sulteforet du er så du hopper på manne når du kommer hjem. Dette er kanskje ikke det første jeg ville prøvd meg på ;) en mer politisk korrekt måte vil være p skaffe deg en vibrator og bruke den til å få fortgang i lysten, samtidig som du prøver deg med sex med mannen din.

 

 

Anonymous poster hash: a2955...688

Skrevet

Minner meg veldig om eks mannen min...

Før jeg starter hele dialogen om at du fortjener bedre... Lever bare èn gang.. Du fortjener en mann som begjærer deg og vice versa....

Hva med å skaffe barnevakt en helg? Overraske han med deilig middag og god vin? Pynt deg litt ekstra, ta deg noen glass, senk skuldrene og se hva som skjer....

 

Anonymous poster hash: bdae6...2a2

Skrevet

Jeg er så ego, at jeg vil ha en kjæreste når jeg har samboer. Tre år uten sex hadde betydd kroken på døra for min del. Fatter ikke hvordan du holder ut. Det gikk fint når jeg var singel, men nå som jeg har samboer, må jeg ha nærheten, kosen, og sexen! Ellers er det jo ingen vits.

 

Anonymous poster hash: 171f7...2c2

Skrevet

Min erfaring er at sex avler sex. Dere må komme igang igjen så dere husker hvor godt det er. To ganger i uka. Dere bør kanskje inngå en avtale om hvilke dager det skal skje. Høres ikke særlig romantisk ut, men kan være greit for å komme igang.

 

Anonymous poster hash: 0fbb9...f9f

Skrevet

Hvis du skal tenke på din egen lykke (noe han også burde gjøre) så MÅ dere ta tak i dette! Han MÅ prate om det. Han MÅ være mes på å finne en løsning. Han bør være villig til det så lenge dere er et par. Du har behov. Det må han da vite?!?!? At du har holdt ut slik bitter og sint i tre år er for meg helt utrolig. Jeg mener.. uten å ha sagt til at at dette må vi snakke om om du vil eller ei? Å ikke ønske sex er utenfor normalen.. da må han forstå at dette er noe du også må kunne leve med. Sier han ingenting om hvorfor han ikke vil ha sex? Ville han det før?

 

Anonymous poster hash: 1709e...223

Skrevet

Det er som å lese om meg selv.....nå er det ikke sex' n jeg saner mest...men nærhet......

 

Du er ikke ALENE....

 

Anonymous poster hash: 2d421...bef

Skrevet

Her har jeg også en mann som avviser meg fordi han synes jeg er ekkel. Sex en gang annenhver måned hvis jeg er heldig. Hvis jeg ikke tar initiativ så kan han gå opptil 1 år uten sex og fornøyd med det. Han var veldig seksuelt aktiv før han møtte meg og ser porno/kikker på andre damer, slik at han ikke er aseksuell. Forstår deg godt, HI, ingen god følelse det her.



Anonymous poster hash: 72b92...38f
Skrevet

Vi er gift og har to barn, har ikke hatt sex på 5år, men trives med det begge to. Har snakket om det og ingen av oss er seksuelle vesener. Har aldri likt sex med noen, synes det er kjedelig og unødvendig.



Anonymous poster hash: cfc22...a64
Skrevet

Blir helt sjokkert jeg. Dette må dere ta tak i! Søk hjelp, prat sammen. Vi har sex minimum tre ganger pr uke, og jeg synes det er lite..

 

Anonymous poster hash: bbd39...cd5

Skrevet

Men hvis det alltid har vært sånn, så visste du jo hva du gikk til, da har han jo ikke lurt deg på noen måte. Hvorfor er du så sint på han da? Og hvorfor valgte du ham hvis dette er så viktig for deg?



Anonymous poster hash: 3231c...c69
Skrevet

Først må du spørre om han har noe som helst ønske om å ta opp igjen sexlivet, eller i det minste for å redde forholdet, for hvis ikke er det jo ingenting som vil fungere. Da må dere enter bli enige om en annen løsning (dere splitter opp, enten for en stund eller for godt, du tar en elsker, eller hva det nå er som fungerer best for dere).

 

Jeg tviler på at "sex avler sex" fungerer når det har gått så lang tid. Jeg hadde også problemer med lysten og trodde det ville bli bedre ved å "tvinge meg" til å ha sex og avtalte faste dager. Vi prøvde datenights også, men så lenge hensikten hele tiden var sex ble det ingen suksess for min del. Det gjorde presset bare enda verre og endte for min del opp i full sexnekt, ikke lyst i det hele tatt lenger (vi gikk i fra hverandre). Et tips jeg har fått i etterkant er å ta sex helt av bordet for en stund; det er totalt forbudt å ha sex, all nærhet er for nærhetens skyld, ikke for at en av dere skal få lyst. Jeg orket ikke kos eller noen ting til slutt fordi jeg var "redd" det ville føre til sex (eller et ønske /mas om sex). Dere skal i stede ta på hverandre, klemme, sitte nært i sofaen etc. etc. etc., men før en fastsatt dato altså ingen sex, selv om begge har lyst. Dette forutsetter jo at det er noen varme følelser igjen hos begge, og det høres ikke ut som HI er helt der for tiden, men kanskje om han i det minste viser vilje til å ordne opp?



Anonymous poster hash: 16a11...64d
Skrevet

 

Her har jeg også en mann som avviser meg fordi han synes jeg er ekkel. Sex en gang annenhver måned hvis jeg er heldig. Hvis jeg ikke tar initiativ så kan han gå opptil 1 år uten sex og fornøyd med det. Han var veldig seksuelt aktiv før han møtte meg og ser porno/kikker på andre damer, slik at han ikke er aseksuell. Forstår deg godt, HI, ingen god følelse det her.

 

Anonymous poster hash: 72b92...38f

 

 

Jamen kjære søte deg!

Hvordan kan du akseptere å bo med en som synes du er ekkel??

 

Dette kan da ikke være godt for deg? 

 

Anonymous poster hash: 92a98...750

Skrevet

 

 

Her har jeg også en mann som avviser meg fordi han synes jeg er ekkel. Sex en gang annenhver måned hvis jeg er heldig. Hvis jeg ikke tar initiativ så kan han gå opptil 1 år uten sex og fornøyd med det. Han var veldig seksuelt aktiv før han møtte meg og ser porno/kikker på andre damer, slik at han ikke er aseksuell. Forstår deg godt, HI, ingen god følelse det her.

 

Anonymous poster hash: 72b92...38f

 

 

Jamen kjære søte deg!

Hvordan kan du akseptere å bo med en som synes du er ekkel??

 

Dette kan da ikke være godt for deg? 

 

Anonymous poster hash: 92a98...750

 

 

 

Alternativet er å bo alene med 4 små barn uten nettverk eller familie, det vil si det er intet alternativ. Og han elsker meg på andre måter, bare ikke seksuelt.

 

Anonymous poster hash: 72b92...38f

Skrevet

Vet ikke hva du gjør, men jeg hadde gått for lenge siden.

 

Du får dra han meg deg i parterapi eller vurdere om det er dette livet du ønsker?

Skrevet

Tja, jeg holder vel ut en stund til. Jeg har lite venner og ikke noe særlig forhold til familie. Har vært endel singel og det frister ikke å gå tilbake til det heller..

 

jeg tenker mye på å gå fra han, bo for meg selv, men livet ville blitt så hardt. Jeg har en kronisk sykdom som påvirker energinivå og søvnbehov, blant annet.. jeg har ikke vasket på mange år, og handler nesten ikke mat. Mitt eneste egentlige ansvarsområde hjemme er klesvask og generell omsorg for bsrna..

 

å være alene med alt fremstår som utrolig tungt..

 

HI

 

Anonymous poster hash: 7e3f5...34e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...