Gå til innhold

Gjør jeg meg selv en bjørnetjeneste her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Alle snakker om hvor viktig det er med rutiner og vi har ikke laget noen rutiner til vår lille på 3,5 mnd. Bortsett fra på kvelden hvor hun fram til nå har sovnet i 19 tiden nesten siden fødsel. Hun har sovnet fort og sover til hun blir sulten i 03 tiden og så sover videre til morgenen. MEN nå har hun begynt å snu seg fra rygg til mage og blir illsint på kvelden. Hun er stuptrøtt og klarer ikke å sovne. Hun bare snur seg. Så de to siste dagene har jeg tatt hun opp igjen og trillet henne i 5 minutter i vogna til hun sovner og legger henne i sengen hvor hun sover videre. Er dette veldig dumt?

 

Anonymous poster hash: be1c0...db2

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Næh. Så lenge det funker og holder vettet ditt på plass så hvorfor ikke. De fleste barn og babyer har perioder hvor store forandringer skjer og man kan oppleve "rot" i systemene som opp til da har fungert, og da må man finne løsninger som funker, til ting har gått seg til. Og de fleste, igjen, er fleksible og klarer fint å innrette seg nye rutiner når ting har falt på plass. 

Skrevet

Nei, barn er forskjellige. Vi har latt ting gå sin gang frem til 6-7 mnd. Har fine rutiner nå...

 

Anonymous poster hash: 8c621...fb6

Skrevet

Har gjort som deg og det har gått fint. Baby er åtte mnd og det meste har rett og slett gått seg til av seg selv.

 

Anonymous poster hash: c4125...e84

Skrevet

Ikke begynn med vugging/trilling! Sliter kjempemye med min gutt på 5,5 mnd fordi han var plaget av forskjellige ting fra fødselen av og derfor trengte vugging for å sove mer enn 10 min. JA du gjør det selv en bjørnetjeneste.



Anonymous poster hash: 592e6...ee8
Skrevet

Mini her er 10 mnd, vi har ingen rutiner. Ammer når hun vil ha, dag og natt. Legger seg sammen med meg mellom 22-24, blid og glad baby. Har to barn til på 3 og 4 år, deilig med egentlig til bAby på kvelde, og tid til å leke med de store når baby sover lange lurer på dagen.

 

Kanskje babyen din har økedagn, siden hun er litt grinete på kvelden? Vanlig rundt 4 mnd tror jeg.

 

Anonymous poster hash: 7b03e...b9a

Skrevet

Takk for svar :) vi er egentlig ganske laidback på disse rutinene og lar babyen sove når hun er trøtt og følger babyen rytme. Så det gjør meg ingenting å gjøre det på denne måten, så lenge hun har det bra :)

 

Anonymous poster hash: be1c0...db2

Skrevet

Såg aldri nødvendigheten av rutiner med første ungen. Ho fekk mat når ho var svolyen og sov når ho var trøtt. Etterkvart som vi såg at ho la seg for natta til samme tid tok vi på pysj da. Men vi var ikkje nødvendigvis heime, ofte vart ho lagt i vogna og om vi var langt heimafrå vart ho flytta til bilstol og deretter til vogga når vi kom heim. Var ho urolig vart ho trilla. Null stress..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...