Gå til innhold

2-åring og bading..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en liten fyr på (nettopp) 2 år som ELSKER å bade! Nå på sommeren bader han ute når det er varmt nok, han er uredd og storkoser seg. Vi har ikke brukt flytehjelp så langt, fordi vi bare har en badering fra babysvømmingen...så det er for utrygt. Men vi har lurt litt på om armringer eller evt redningsvest kunne vært noe? Han er selvfølgelig bare på grunt vann med mindre en av oss foreldrene bærer han, og han er aldri i vannet alene. Men han er veldig aktiv og fullstendig uredd, kaster seg utover (og fra svaberg hvis han får muligheten..). Ingen problemer med å få vann i ansiktet.

Tenkte i utgangspunktet at det ikke var behov for noe flytehjelp, fordi han er så liten og vi alltid er med han, men han er så aktiv og uredd at vi lurer på om det kunne være lurt å ha noe i bakhånd likevel. Noen med erfaringer eller tips? 



Anonymous poster hash: ddf6b...b5a
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi har også en aktiv uredd liten en som har gått på babysvømming hele livet. Ingen av våre barn har brukt flytemidler annet enn til lek. Vi syns det blir e falsk trygghet. Enten bader de uten hjelpemidler sammen med oss eller under 100% oppsyn alternativt får du ta på flytevestvom dere er på svaberget/brygga og han ikke skal bade (min mening)

 

Anonymous poster hash: 844ee...ad1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...