Gå til innhold

Dere som begynte med grøt ved 4 mnd..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når var dere oppe i full porsjon? Og hvor mye melk drikker de til grøten? La deres baby mye på seg når dere begynte med grøt? Lille snuppa her har gått opp 360 gram på 9 dager etter vi begynte med grøt, det er jo ganske mye når ho er 4 mnd. Vil ho fortsette å legge på seg så mye eller er det bare i begynnelsen?

 

Ho trengte jo egentlig ikke den ekstra næringen (vekten var fin) men hs sa at vi skulle begynne med grøt likevel.

 

Anonymous poster hash: fce89...3e3

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Går jo an å tenke selv, man MÅ ikke gjøre det helsesøster sier. Er bare å ikke gi full porsjon fremover, så stabiliserer nok vekta seg hvis hun ikke trenger å legge på seg ekstra. 

 

 



Anonymous poster hash: 0d0b2...279
Skrevet

Vi begynte ved 4 mnd, fordi vi gav mme. Gikk vel er par uker før vi var oppe i full porsjon. Drikker vann til. Ville ikke ha melk etter grøt. På 5 uker la hun på seg rett i underkant av en kg. Det var stoor vektoppgang i forhold til tidligere, men helt ok. Gikk seg til etter det. Det går seg også som oftest til når de begynner å krabbe/gå.

 

Anonymous poster hash: 1f829...10c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...