Gå til innhold

Omplasseringshund, chip og pass


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi overtok for en del mnd siden en hund. Den er chippet og siden forrige eier fortsatt ikke har sendt papirene er den fortsatt registrert på dem. Vi skal til Sverige i ferien og må derfor ha pass til hunden. Kan vi ordne det i vårt navn selv om hunden fortsatt er registrert på andre?

 

Anonymous poster hash: 9c2e8...1fb

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis dette er en hund som er registrert i nkk må det sendes papirer inn der for å få overdratt stamtavlen til dere (dette er noe som jeg antar dere har fyllt ut og som tidligere eier da har levert inn)

Dyreidentitet som muligens chipen er registrert i må også fylles ut av tidligere eier for å få informasjon overdratt til dere. 

Tror ikke dere får nytt pass på hunden uten, for chipen og dette er jo ikke reg på dere ennå? 



Anonymous poster hash: 10e10...8be
Skrevet

Dessuten, hvis dere skal til sverige skal også hunden ha ormekur hos vetrinær pga ormer vi ikke vil ha inn i norge men som de har i svergie. ;)



Anonymous poster hash: 10e10...8be

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...