Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/Hva-skjer-om-de-ikke-far-barn-7584732.html#.U4mslijy2-U

 

Vi føder flere barn, men færre menn blir fedre, fordi stadig flere resirkuleres. Noen velger bort barn for karriere og tror det er midlertidig, men kommer aldri innpå igjen. Og lavt utdannede velges bort fra genpoolen. Og det oppleves like sterkt å være barnløs mann, men det er langt mer tabubelagt (og det sier ikke lite). Så forbarm deg over en barnløs tredveåring i dag, i stedet for å resirkulere sjefen på jobben eller den hotte treneren, for de har allerede forplanta seg.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Will do my best ;)

 

 



Anonymous poster hash: ceeac...671
Gjest Antarctica
Skrevet

Beklager, vi bruker bare godkjente avlshingster!

Skrevet

Siterer fra artikkelen, kjønnsforsker Jørgen Lorentzen: - Kvinners situasjon har endret seg voldsomt siden 70-tallet. De trenger ikke lenger en mann for å bli forsørget, for i dag leder de an på høyere utdanninger og tjener sine egne penger. De vil ha en mann med relasjonelle evner. En de kan snakke med, reise med, gå på kino og som kan dele på forpliktelsene i hjemmet. Kvinner stiller helt andre krav til en partner i dag enn for førti år siden.

 

Men det stemmer jo ikke helt, for her inne er det VELDIG mange som trenger en mann for å bli forsørget, enten fordi de jobber lavtlønnet, ufrivillig deltid eller ikke i det hele tatt. Nei, Dib er ikke alle, men Dib er mange nok. Og det er den beste grunnen til å gå under parolen EI LØNN Å LEVE AV på Kvinnedagen.

Skrevet

Må jeg da forkaste min resirkulerte mann og finne meg en ny en slik at han kan spre sine gener? Men...da blir jo jeg resirkulert og det er vel neppe så bra det heller. Nei, jeg tror vi holder i hop, godt brukte som vi er 💕♻️

Skrevet

Uff da, nei men dakals. Kvinner har fått samme frihet til å velge og ha egne preferanser, akkurat som menn har hatt i mange tusen år. Det er jo skrekkelig!



Anonymous poster hash: 08421...8de
Gjest Antarctica
Skrevet

For 150 år siden var det en stoooor utfordring å være den kvinnen som ikke "ble gift" - legg merke til at det i kvinners tilfelle er snakk om et passivt verb! - mens menn hadde et reelt valg. F eks viser romanen "Amtmandens døtre" det begrensede livet de ikke-gifte kvinnene var henvist til i foreldrenes hjem, med ærbarhet og tekkelighet som viktigste ingredienser. Utvikling og relasjoner var IKKE del av ligningen.

Skrevet

Takk pris jeg slapp å få en resirkulert mann!



Anonymous poster hash: 73148...6b8
Skrevet

Det blir vanskelig å forklare for samboeren min - at jeg har forbarmet meg over en barnløs tredveåring. :D

 

Men jeg skal gjøre mitt beste for at min samboer ikke skal til resirkulering! Han skal brukes til han går i oppløsning.

Skrevet

Jeg gjør ikke resirkulerte menn ;-) skal sørge for at mannen får barn :-P

Skrevet

Da må jo jeg ha funnet løsningen: har en resirkulert mann som jeg kjenner farsegenskapene på, dermed er han et sikkert kort i forhold til omsorgsevne, men vi bruker donor og får dermed utvidet genpoolen. Jatakk begge deler! :-D

Skrevet

Altså, det første og største "problemet" her er jo at menn ikke kan føde barn. Menn kan ikke få barn på egen hånd. Her har kvinnen en fordel. Det er bare sånn naturen er og det får man ikke gjort noe med. Det betyr at i et samfunn hvor det å være gift ikke lenger blir sett på som "den ene og store lykken i livet", men også det å være singel blir sett på som et fullverdig liv som kan gi mye glede, vil det være fler menn enn kvinner som er barnløse. Ikke fordi "kvinner konspirerer mot menn om å gjøre dem barnløse", men fordi det ganske enkelt er sånn naturen er og fungerer.

Det er derfor menn i mange århundre har undertrykket kvinner med rigide lover og regler hvor kvinner ikke bare skal holde seg unna sex frem til de er gift, men til og med blir sett ned på hvis de nøt sex med den de var gift med.

Men er det negativt? Er det negativt at kvinner ikke lenger undertrykkes og at det å holde seg til en hele livet eller i det hele tatt leve for å finne "den ene store kjærligheten i livet", ikke lenger ses på som det viktigste i livet? Det synes ikke jeg. Jeg er glad for at kvinnefrigjøringen har gjort oss kvinner frie fra menn i langt større grad enn noensinne før.

Skal menn få barn i dag må de i større grad enn før velges til som barnefedre. Det er positivt for både barn, mødre og ikke minst hele samfunnet.

Ja, det er trist at det finnes enkeltskjebner med gode menn som ikke får barn. Men det er et langt mindre onde enn at kvinner blir undertrykket og blir født av mødre og fedre som ikke har ønsket dem. 



Anonymous poster hash: 08421...8de
Skrevet

de "mennene" jeg kjenner som er barnløse i aldersgruppen 30- 40, er de med sære seksuelle preferanser og svært seine til å modnes. 

 

er man i den aldersgruppen og stadig går rundt og mener jo yngre jo bedre, fiksert på syke porno klipp som man velvillig deler med andre, livredd for det motsatte kjønn, generelt mener at mannen står over kvinnen på alle måter.

ja så får de bare være, håper for mitt bare liv de forblir single!



Anonymous poster hash: ee077...b64

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...