Gå til innhold

Dere med flere barn/svangerskap. Var gravditetene like eller ulike?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er gravid igjen nå.

 

Jeg blir lett i "mensen"-humør merker jeg, kort lunte og ikke tålmodig :-(

 

Sist var jeg så sårbar og lei meg....

 

 



Anonymous poster hash: 0d402...b03
Videoannonse
Annonse
Skrevet

var ganske dårlig under første svangerskapet, men klarte meg noenlunde. studerte fulltid og besto, men var veldig sliten og burde sikkert tatt det mer med ro.

 

andre svangerskap ble mye verre, jobbet fult til jeg var 5-6 mnd på vei. derfra ble jeg gradvis mer og mer sykemeldt, frem til jeg ble lagt inn på sykehus frem til forløsning.

 

regner dessverre ikke med at tredje svangerskap kommer til å bli noe lettere ....



Anonymous poster hash: 1a0b0...3b7
Skrevet

To relativt like svangerskap, litt tyngre andre gang mtp mye mindre ro!

 

Anonymous poster hash: 43623...93e

Skrevet

Første, lite kvalme, men mye vondt i kroppen, sårbar og tynnhudet

Andre, mye kvalm og svimmel, utmattet, ikke så vondt i kroppen, hissig!

 

To veldig forskjellige svangerskap..

 

Men hadde urolige ben og leggkramper fra H + ekstrem halsbrann i begge.. holdt på å denge samboeren min da han ymtet frampå om at halsbrann er litt svie i halsen..

 

 

Anonymous poster hash: b9604...db9

Skrevet

helt ulike!

 

1- mye trett og lett kvalm i begynnelsen- så all verdens energi og sprek som bare det. La på meg 20 kg og endte opp med akutt sv forgiftning og haste snitt -->Jente 3,7kg

 

2 Kvalm og forferdelig fra dag en! Veide under 50 kg da de til slutt satte det i gang fordi jeg var så dårlig. tangfødsel pga hjertefrekvensen falt flere ganger --> gutt 2,8kg

 

3 kvalm de første 17 ukene, så passelig form etter det. Veldig hormonell og hissig i begynnelsen. frøs mye og plaget med UVI. Kom av seg selv 3 uker før tiden. -->gutt 3,0 kg



Anonymous poster hash: add29...4d0
Skrevet

Totalt ulike! Samme kjønn!

 

 

Med første så hadde jeg null energi, var konstant kvalm, oppkast til uke 28. Kramper, halsbrann osv, Mye syk pga null imunforsvar, 9uvier. Heldigvis var jeg bedre etter uke 30, og kunne jobbe delvis frem til permisjonen..

 

Med andremann fikk jeg kynnere og blodtrykksfall fra uke 8. Kunne ikke jobbe. Hadde i tillegg bekkenlåsning.

 



Anonymous poster hash: 846b5...663

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...