Gå til innhold

Femåringen - er trassen over?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jenta vår er 5 1/2 og jeg må si at det å ta beskjed sitter langt inne..

 

På mange måter merker jeg at hun har blitt stor jente, men det kan fortsatt være slitsom med mas på butikken og ignorering av våre beskjeder..

 

Anonymous poster hash: d0b55...eea

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Min har nylig fylt fem og jeg synes fremdeles han er en prøvelse.. tar ikke beskjeder, bruker hundre år på å utføre ting, argumenterer og sutrer..

 

Anonymous poster hash: 0e3a7...af0

Skrevet

Tja. Det slutter vel rundt der også kommer det en ny periode rundt 8 års alder. Og enda en ny periode rundt 14 års alder.

 

Anonymous poster hash: b274c...a46

Skrevet

Når vår 5 åring prøver seg på trass, sutring eller annen ufordragelig oppførsel, sier vi at dette står vi ikke og hører på, og ber han gå på rommet til han er ferdig. Eller hvis vi skal avgårde så får han 1 advarsel om at vi drar nå og slutter han ikke å tulle får han ikke være med men heller være hos naboen.

Er ikke ofte han prøver seg på tulleoppførsel.

 

Anonymous poster hash: fdae0...331

Skrevet

Min er strax 7 og nå er hun blitt veldig grei og flink. Men hun har nok vært gjennom det som kalles 6 års trass/krise da hun var 5 1/2-6 år. Fryktlig sta, sint og opp og ned i humør den perioden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...