Gå til innhold

vannkopper... kan de få bare noen få kopper?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en liten tass som i går fikk noen vannkopplignende prikker. Ca 10-12 stk.

Det har ikke blitt noen flere over natten.

Kan dette være vannkopper?

han er ikke syk, full fart.

Og må han holdes hjemme når det er bare noen få kopper?

 

Anonymous poster hash: d7a63...297

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, man kan få bare noen få kopper, men sønnen din er tidlig i forløpet, så det kan fort bli ganske mange flere!

Han må holdes hjemme dersom det er vannkopper.

 

Anonymous poster hash: 75a7b...e13

Skrevet

Det finnes mange varianter av vannkopper.

Du kan få en vannkopp ellet du kan få 200.

Datteren min klødde ikke og hadde feber kun første dagen, mens sønnen min hadde flere dager med feber og klødde masse.

 

Anonymous poster hash: db1ba...75b

Skrevet

Ja, kjenner en som fikk 1 kopp bare.



Anonymous poster hash: d1b58...d04
Skrevet

Fullt mulig å få bare noen få, men de må være hjemme til de er tørket ut uansett. Ungene er like smittsomme selv om de bare har noen få, og det er jo av smittevernhensyn de skal holdes unna andre folk.



Anonymous poster hash: df4bd...916
Skrevet

Vi trodde vi hadde fått en mild variant av vannkopper, men det viste seg å være loppebitt. Fuglelopper som katta sikkert har dratt inn. Vannkopper er distinkt vannfylte. Både lopper og vannkopper klør. Loppebitt kommer ofte mest på beina og rundt livet, for der liker leppene å sitte. Vannkopper starter visst ofte i ansikt og/eller mage, men dette er nok variert. God luck!

 

Anonymous poster hash: c6fcd...215

Skrevet

Min sønn fikk vannkopper en torsdagskveld. På fredag dro vi til legen fordi han skulle begynne på skolen mandagen etter (1 klasse)

Han sa det var omtrent 10 utslett/blemmer som kunne ligne på vannkopper, og alle sammen hadde og feber i sykdomsforløpet. Fikk beskjed om å smøre med hvitvask og sende han på skolen på mandagen etter. Han hadde vel rundt 15-20 stk tenker jeg.



Anonymous poster hash: 64a0a...deb
Skrevet

Mi fikk få kopper første gang. Andre gang fikk hun mange.



Anonymous poster hash: 768d0...d7d
Skrevet

Datteren min hadde bare et par prikker, skjønte ikke at det var vannkopper engang før lillebror ble full av prikker 2 uker senere

 

Anonymous poster hash: 7208f...13a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...