Gjest Sekretøsa Skrevet 2. mai 2014 #1 Skrevet 2. mai 2014 Skulle kjøpe sånn pussemann til å legge under sølvet på bunaden når man pusset det. Hun på gullsmeden hadde ikke fått det enda, så jeg fikk tips om å prøve viskelær! hun hadde fått tipset av ei som lagde bunader! og hadde ikke testet det selv. Så jeg tenkte det bare var å prøve, og det funka som bare det! hadde lite lyst å pusse spennene på min bunad i frykt for å søle på vesten, men viskelæret var knall! bare å børste vekk bøsset :-)
amandine Skrevet 7. mai 2014 #2 Skrevet 7. mai 2014 Takk! Takk! Takk! Du har spart meg for et helsikes arbeid! Jeg har nypussede maljer både på min og på mannens bunader, og jeg er spart for å sprette av ikke mindre enn 20 maljeknapper! Takk takk takk!
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2014 #3 Skrevet 7. mai 2014 Skulle kjøpe sånn pussemann til å legge under sølvet på bunaden når man pusset det. Hun på gullsmeden hadde ikke fått det enda, så jeg fikk tips om å prøve viskelær! hun hadde fått tipset av ei som lagde bunader! og hadde ikke testet det selv. Så jeg tenkte det bare var å prøve, og det funka som bare det! hadde lite lyst å pusse spennene på min bunad i frykt for å søle på vesten, men viskelæret var knall! bare å børste vekk bøsset :-) Jeg skjønner ikke helt hvordan du gjør det? Legger du viskelæret under? Anonymous poster hash: 23128...deb
amandine Skrevet 7. mai 2014 #4 Skrevet 7. mai 2014 Skulle kjøpe sånn pussemann til å legge under sølvet på bunaden når man pusset det. Hun på gullsmeden hadde ikke fått det enda, så jeg fikk tips om å prøve viskelær! hun hadde fått tipset av ei som lagde bunader! og hadde ikke testet det selv. Så jeg tenkte det bare var å prøve, og det funka som bare det! hadde lite lyst å pusse spennene på min bunad i frykt for å søle på vesten, men viskelæret var knall! bare å børste vekk bøsset :-) Jeg skjønner ikke helt hvordan du gjør det? Legger du viskelæret under? Anonymous poster hash: 23128...deb Nei he he he du pusser vekk oksideringen med viskelæret, akkurat som om du visker vekk bokstaver fra et ark:-)
Gjest Sekretøsa Skrevet 7. mai 2014 #5 Skrevet 7. mai 2014 Så bra at tipset funka hos deg amandine!! Har nå fortalt hemmeligheten til den eldre garde i familien, og gjett om de ble happy! spesielt min tante som er synlige flekker på vesten sin etter litt mindre heldige resultat med sølvpuss og Q-tips!
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2014 #6 Skrevet 7. mai 2014 Skulle kjøpe sånn pussemann til å legge under sølvet på bunaden når man pusset det. Hun på gullsmeden hadde ikke fått det enda, så jeg fikk tips om å prøve viskelær! hun hadde fått tipset av ei som lagde bunader! og hadde ikke testet det selv. Så jeg tenkte det bare var å prøve, og det funka som bare det! hadde lite lyst å pusse spennene på min bunad i frykt for å søle på vesten, men viskelæret var knall! bare å børste vekk bøsset :-) Jeg skjønner ikke helt hvordan du gjør det? Legger du viskelæret under? Anonymous poster hash: 23128...deb Nei he he he du pusser vekk oksideringen med viskelæret, akkurat som om du visker vekk bokstaver fra et ark:-) Hahaha, snakk om og være teit, nå fikk jeg meg en god latter Anonymous poster hash: 23128...deb
☆☆☆ Skrevet 7. mai 2014 #7 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor..
monson Skrevet 7. mai 2014 #8 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. hehe det samme tenker jeg.. jeg har ikke lagt ut bunaden eneneste gang og har ingen planer om å gjøre det eller.. jeg fikk dog ikke på meg den for 2år siden og får den nok ikke på meg i år eller, men nå er jeg gravid så føler at jeg er litt unnskyld ;p
amandine Skrevet 7. mai 2014 #9 Skrevet 7. mai 2014 Jeg har lagt ut min og ferdig med det. Jeg blir aldri som jeg var da jeg fikk den pre-graviditeter for 25 år siden, likevel. Men trang er den åkke som;-)
Blåfrua Skrevet 7. mai 2014 #10 Skrevet 7. mai 2014 Genialt! Det skal prøves. Iallefall neste år. Om 9 kg kan nok bunaden passe 😆
Gjest Sekretøsa Skrevet 7. mai 2014 #11 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Lavkarbo!! Har gått ned 18 på 3 mnd og bunaden må nok syes inn neste år
amandine Skrevet 7. mai 2014 #12 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Lavkarbo!! Har gått ned 18 på 3 mnd og bunaden må nok syes inn neste år Seriøst?
Gjest Sekretøsa Skrevet 7. mai 2014 #13 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Lavkarbo!! Har gått ned 18 på 3 mnd og bunaden må nok syes inn neste år Seriøst? Særiøst. Dvs, jeg har vært litt striktere enn bare vanlig lavkarbo da...
☆☆☆ Skrevet 7. mai 2014 #14 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Lavkarbo!! Har gått ned 18 på 3 mnd og bunaden må nok syes inn neste år Har gått ned 3 kg sida påske på lavkalori, det er meir mi greie og eg har gått ned 20 kilo på det før (og lagt på meg att i to graviditetar). Skal ned 10 til, men har ikkje akkurat håp om at det skjer på nokre dagar. Prøvde bunaden no, den går på. Men ammepuppane gjer at sølvlenka berre akkurat er lang nok til å nå gjennom alle maljene. Får vurdere om dwn skal brukast, enten som den er eller be svigermor ta ut vesten ein smule. Byta vest på bunaden min og sydde den til på ca 1/2 time for nokre år sida (har no den vesten eg fekk til konfirmasjonen, mitt litt meir omfangsrike sjølv fekk seg ny vest då eg var 24 år og var på mitt største).
sug lut Skrevet 7. mai 2014 #15 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Da kan jeg hjertelig anbefale noro-virus.
☆☆☆ Skrevet 7. mai 2014 #16 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Da kan jeg hjertelig anbefale noro-virus.Hatt ein gong og trudde eg skulle dø Men spydde berre to gongar og hadde diarre ein gong, vart ikkje eingong dehydrert. Hadde forresten spysjuke ein gong som barn også ifølge mamma, men synst ikkje det tel med då eg ikkje hugsar det.
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2014 #17 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Hvis du er seriøs, så gikk jeg ned 5 kg på Dr. Hyman 10 day detox. Anonymous poster hash: e0be5...7e0
☆☆☆ Skrevet 7. mai 2014 #18 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Hvis du er seriøs, så gikk jeg ned 5 kg på Dr. Hyman 10 day detox. Anonymous poster hash: e0be5...7e0 Takk for tips, men amming set stoppar for ekstremkurar. Får heller ta det langsomt og sunt.
sug lut Skrevet 7. mai 2014 #19 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Da kan jeg hjertelig anbefale noro-virus.Hatt ein gong og trudde eg skulle dø Men spydde berre to gongar og hadde diarre ein gong, vart ikkje eingong dehydrert. Hadde forresten spysjuke ein gong som barn også ifølge mamma, men synst ikkje det tel med då eg ikkje hugsar det. Er også av de som sjelden får sånt, men hadde noro for et år eller to siden, rekorden var vel 14 ganger ut på dass på en time. Det var diarreen sin, det. Ikke gikk den bort særlig kjapt heller, så selv jeg var rimelig slunken etterpå.
Himmel og hav Skrevet 7. mai 2014 #20 Skrevet 7. mai 2014 Spørreundersøkelse fjernet. Himmel og hav Brukermoderator
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2014 #21 Skrevet 7. mai 2014 Om nokon har eit tips på korleis ein kan gå ned 5 kg på halvanna veke trur eg bunaden får henge i skapet Svigermor har tilbudt seg å sy den ut, men eg har ikkje tenkt å bli verande så stor.. Jeg kjøpte hold inn truse (som gikk nesten opp til puppene) og en sportsbh. De var så små at jeg hadde store problemer med å få de på. Et under at undertøyet ikke eksploderte! Men jeg fikk på meg bunaden, ikke like behagelig å puste og spise da... Anonymous poster hash: e0816...590
Daquiry Skrevet 7. mai 2014 #22 Skrevet 7. mai 2014 Vil også legge til at man kan legge alt sølvet i kokende vann i vasken på aluminiumsfolie og salt. Sølvet må berøre folien. Da slipper man må gnikke
Gjest Sekretøsa Skrevet 7. mai 2014 #23 Skrevet 7. mai 2014 Vil også legge til at man kan legge alt sølvet i kokende vann i vasken på aluminiumsfolie og salt. Sølvet må berøre folien. Da slipper man må gnikke Det går også fint! Problemet mitt er spennene på vesten. Jeg er overhodet ikke noe syerske, så å ta de av hver gang utgår liksom... De er festet med søm 3 steder, så det blir bare tull! Knappene på mannen sin er og greie, da kommer pussemannen godt med
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå