Gå til innhold

Noen som har studert i utlandet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Tenker på høgskole i Spania eller noe? Om faget koster 60 000 kr, hvordan er det da med bosted i de månedene?



Anonymous poster hash: 1ba39...bf6
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vet ikke helt om jeg forstår spørsmålet ditt! Hva lurer du ang på ang bosted? Kostnad? Det varierer vel veldig utifra stuieland/by osv

 

Jeg har studert 2 år i utlandet.

Hadde skolepenger. Noe var dekket via stipend, resten dekket jeg av egen lomme.

Bolig ble også dekket av egen lomme. Fikk reisestipend og reiste hjem 1 gang i året.

 

Anonymous poster hash: c0d8b...95c

Skrevet

Lurte jo mest på hvordan det var med bosted, om en fikk det gjennom skolen i den prisen eller utenom :)

 

Hvor i utlandet var du da? :)



Anonymous poster hash: 1ba39...bf6
Skrevet

Om man får bosted igjennom skolen er jo sånnsett umulig å svare på. Det kommer an på hva slag skole/om de tilbyr bosted på campus osv.

 

Generelt sett så må du finne ut hva slags støtte du kan få fra Lånekassen. Det kommer an på hvilken studieretning du velger. Noe gir tilskudd til å dekke skolepenger, noe ikke.

 

Hva skal du studere?

 

Man får uansett vanlig studiestøtte (stipend/lån)

 

Men vil du bo på skoleområdet når du har barn?

 

Jeg bodde i Australia

 

Anonymous poster hash: c0d8b...95c

Skrevet

 

Tenker på høgskole i Spania eller noe? Om faget koster 60 000 kr, hvordan er det da med bosted i de månedene?

 

Anonymous poster hash: 1ba39...bf6

 

Jeg har studert i Spania gjennom NMH/BI i 1,5 år. Bosted måtte man ordne med selv. Som regel finner man annonser hvor noen søker etter medstudenter - dvs man deler leilighet med flere - det er gøy og man blir kjent med mange  :) Før du drar nedover bør du bestille deg et par netter på et hostal, slik at du har noen dager å gå på. Vi fant alle en plass å bo i løpet av ei uke (Barcelona og Madrid).

 

Anonymous poster hash: 5fb08...5a3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...