Gå til innhold

Toåring som er våken fra 0630-2045...


Anbefalte innlegg

Skrevet

..-og jeg blir snart sprø.

Hun sover 30-45 min kl 1145, og sovner ikke før 2045 igjen. Hun kan ikke sove mindre enn de tilmålte minuttene, da er hun rett og slett ikke mulig å få kontakt med.. Hun kan ikke sove før 1145, da finnes hun ikke trøtt.

 

Slik har det vært i snart fem måneder.., og jeg er alene med henne og student, så det begynner å bli særdeles dårlig tid til skolearbeid..; fritid kan jeg jo bare glemme.

 

I helgene siden jul har jeg ikke latt henne sove på dagen, men da må jeg være som en hauk på henne fra kl 1400-1800, slik at hun ikke sovner. I tillegg føler jeg meg vel ikke direkte hyggelig som nekter jentungen å sove; det er vel en ganske godt brukt torturmetode, det. Men om jeg lar henne sove etter 1300; sovner hun ikke før 22-23..

 

Jeg har prøvd to ganger å ikke la henne sove i Bhg, og da har det vært null kvalitetstid på ettermiddag; kun spising, sutring og deretter kveld. Føltes feil det og..

 

Hva ville dere gjort i min situasjon? Begynner igrunn å bli lit fortvilet..:S

 

Anonymous poster hash: 6dbe3...005

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvorfor lar du henne duppe på dagen?

 

Anonymous poster hash: 381a9...cb3

Skrevet

Godt spørsmål ;) føler meg så fæl når jeg må presse henne våken i fire timer.. Men kanskje det er sånn det må være? Mitt første barn, og må ærlig talt si at jeg aner ikke. Magefølelsen hjelper meg også null i dette tilfellet, for den ber meg la henne styre dette selv, men da blir nok mora sprø rimelig raskt.

HI

 

Anonymous poster hash: 6dbe3...005

Skrevet

Jeg hadde same problem med min 2 åring og det eneste som virket , var å nekte henne den ene timen med søvn midt på dagen. Var stritt i starten, men gå kor herlig når det ble en bedre rutine her. Opp halv 7, i seng mellom 19 og 20

 

Anonymous poster hash: 8e82f...98c

Skrevet

Hvor lang tid tok det før det gikk seg til..? Synes det er så fælt å tvinge henne våken, men det er kanskje fælere å holde henne våken hele kvelden?

Takk for svar

 

HI

 

Anonymous poster hash: 6dbe3...005

Skrevet

Mine to har jeg måttet nekte søvn på dagen. De har vært kjempesure i mange uker...



Anonymous poster hash: c64ff...63d
Skrevet

det sier at 3 uker er lengden man bør prøve nytt ifht søvn for å se om det har noen effekt. men å ta vekk duppen, går nok fint etter et par dager vil jeg tro. her tok det vel 3 dager å få ungen tidligere i seng etter å kunne ned 1 time på duppen.



Anonymous poster hash: f5a69...0fe
Skrevet

mine var forresten under 2 når jeg måtte kutte ut dagsoving



Anonymous poster hash: c64ff...63d
Skrevet

Du må nok kutte dubben midt på dagen. Og holde ut på ettermiddagene... nå vet jeg ikke hva dere gjør på på ettermiddagen, men om dette var her i huset hadde jeg istedenfor å holde meg inne og våkte over ungen så den ikke sovnet- kledd på oss begge to og vært ute noen timer. :)

 

og laget et fult aktivitetsskjema for de ettermiddagene man ikke var ute. Travelt, men det er bare for en liten periode. :)



Anonymous poster hash: b6cb7...ce1
Skrevet

Min nekter å sove på dag fra hun var 1.5 år. Har sovnet fra ca 20.29-21 - 06-07 siden alltid og hun er nå 4. Finnes ikke alenetid

 

Anonymous poster hash: e75f1...327

Skrevet

Kutt dagluren, og takle at hun er trøtt og sur en stund. Sånn er det for oss alle. Forandringer krever litt innsats.

 

Anonymous poster hash: 56859...29a

Skrevet

Prøv å legg henne litt tidligere på dagen? Det å nekte de søvn på dagen når de bare er to år synes jeg er en dårlig ide. I allefall når hun åpenbart trenger det. Mange foreldre tror det hjelper å kutte ut søvnen, men etter mange år i bhg kan jeg skrive under på at det er feil....

 

Anonymous poster hash: f3316...9a2

Skrevet

Jeg har prøvd å legge henne tidligere, uten noe resultat.., hun sovner rett og slett ikke før 1145 uansett.

Ja, jeg tror det blir tøffe dager i Bhg om hun ikke skal sove mer.. Men jeg begynner å bli en anelse desperat :/

Hi

 

Anonymous poster hash: 6dbe3...005

Skrevet

Det går seg til. Vår yngste måtte kutte duppen ca 3 mnd før han fyllte 2 år. Da sovna endelig han også i vettug tid på kvelden. Det var en relativt kjapp overgang. Han fikk bedre dager når han sovnet tidligere og dermed mistet han kjapt behovet for dupp i bhg. I tillegg var han og en kar til (de er bestevenner den dag i dag - 8 år) de eneste som var våkne en tid på dagen i bhg og fikk dermed kose seg i roligere omgivelser med de ansatte, samt mye mer oppmerksomhet den stunden :)



Anonymous poster hash: 9c14d...13b

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...