Gå til innhold

cv-pynting og løgn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg og en venninne er arbeidssøkere for tiden og leser derfor hverandres søknader og cv-er. I utgangspunktet var det meningen at vi skulle gi hverandre konstruktiv kritikk, men jeg ser jo at det ikke går så bra,..

 

Venninnen min er en flott person med mange gode egenskaper, men en av hennes dårlige egenskaper er at hun dessverre har fullstendig mangel på selvinnsikt. Karaktermessing og ellers tilbakemeldinger fra tidligere jobber er midt på treet, men ut i fra søknaden og cv-en sitter man igjen med at dette er en topp-student/arbeidstaker. (Topp som i best av alle)

Videre lyver hun om ansvaret hun har hatt i de diverse jobbene. (Eksempel; hun jobbet i oppvasken på hotell, men får det til å høres ut som om hun laget maten. )

 

Jeg har forsøkt å spørre henne hvorfor hun skriver slik hun gjør, men hun lyver da for meg også, selv om jeg kjenner sannheten nesten like godt som henne selv. (Vi har jobbet sammen tidligere og hun har også jobbet hos min onkel, så jeg kjenner til arbeidet og tittelen hun hadde, og den hun ikke hadde..)

 

Jeg vet ikke lenger hva jeg skal si,..jeg hører jo at jeg høres misunnelig ut, selv om det ikke er tilfelle. (Jeg har bedre resultater å vise til enn henne)

Hva hadde du gjort?

Jeg vurderer og bare jatte med,....

 

 

Anonymous poster hash: 7aba1...71c

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville sagt det som det er til henne. Hvis potensielle nye arbeidsgivere sjekker opp referanser eller kanskje kjenner noen som kjenner noen, så vil hun bli tatt i løgn og overdrivelser. Da vil hun aldri få en jobb. Slikt kan også rykte seg, og da vil hun etter hvert slite. Verden er liten, så det er fort gjort at hun ender med å lyve til feil person.

 

Jeg ville sagt rett ut "det var jo ikke det som var stillingen din der...".

 

En ting er å pynte på en cv, noe annet er direkte løgn. Da vil hun fort bli avslørt pga manglende kompetanse og erfaring.



Anonymous poster hash: e1921...069
Skrevet

Det er rimelig flaut å bli tatt i løgn på cven sin så jeg ville nok sagt fra. Om arbeidsgiver (og det gjør de) sjekker og får riktig info så ryker nok jobben.

 

Anonymous poster hash: d0f0c...e90

Skrevet

Jatt med. Blir hun tatt i løgn blir det kjempeflaut ja, men det er til pass for henne :P

 

Anonymous poster hash: fd7b7...3bb

Skrevet

Hadde aldri tatt sjangsen på å lyve. Tenk så flaut hvis sanheten kommer frem.



Anonymous poster hash: 8c9fe...2de

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...