Gå til innhold

Har noen her fått gode venninner gjennom barseltreff, etc?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har nemlig få venninner jeg fortsatt har kontakt med, ca 2 stykker jeg treffer jevnlig og kunne godt tenke meg fler:( Vet samboeren tenker jeg er patetisk sikkert, for han har masse barndomsvenner og gjennom sport osv han har blitt kjent med. Også har han lav toleranse for å kalle de for kompiser. Jeg har flyttet mye i mitt liv, gått på skole forskjellige plasser og derfor også mista kontakt med mange venninner i livet mitt. Jeg er bare 25 år. Heldigvis er jeg nå gravid og skal melde meg på barseltreff. Men er det ikke litt skummelt å gå på sånt, treffe en hel gjeng med fremmede? Hehe. Jeg ELSKER å skravle, men syns det er litt skummelt å stille opp alene på sånt ( Men skal gi det et forsøk, snart). Jeg kommer godt overens med alle mine kolleger og vi sitter gjerne og har lange samtaler alle sammen:) Ser derfor på meg som en som er "lett likandes", men så synes jeg det er vanskelig å få seg venninner da.. 



Anonymous poster hash: 7aa67...ba0
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har svært gode erfaringer med barseltreff. Både via helsestasjon og her inne. Har holdt kontakt med mange og møtes ofte selv 9 år etter.

 

Lykke til ;)

 

Anonymous poster hash: d1560...4ea

Skrevet

Jeg hadde en stor barselgruppe og endte med å dele oss litt etterhvert. Fortsatt møter jeg to av de jeg fikk best kontakt med, og barna er 5 år:)

 

Anonymous poster hash: 361ba...fe5

Skrevet

Vi fra barselgruppa møtes hver 3. Uke ennå etter 10 år! Nå møtes vi uten barn!

 

Anonymous poster hash: 544ef...4cf

Skrevet

Ja, treffes en dag i uken for å gå kveldstur, har forening og finner på ting med barna:-)

Skrevet

Du møter de ikke alene, for du har ned ungen :-) Så mangler du noe å snakke om, så snakk om ungen. Dere vil gjøre det mye uansett :-)

 

Jeg har vært i 2 barselgrupper. I den første fikk jeg 4 venninner som jeg fortsatt har jevnlig kontakt med. I den andre har jeg fått skikkelig kontakt med 2 av de, og vi møtes jevnlig fortsatt på kafé og middag og alt mulig annet.

 

Så ja, det er ofte verdt det. Min beste venninne har fortsatt "barseltreff" 9 år etter at ungene ble født :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...