Anonym bruker Skrevet 10. februar 2014 #1 Skrevet 10. februar 2014 Har sett her at noen har døtre som har fått mensen når de er 8-9 år. det er vel ikke normalt?Jeg fikk det ikke før jeg var 14. har ikke snakket mye med jenta mi om mensen enda..og hun blir ti. hvordan skal jeg legge det frem, redd hun ikke tør å si noe når hun får det. huff. jeg synes vel det nesten er flauere enn henne... er det muulig ; D gruer meg for å ta opp den samtalen, enda vi snakker åpent om alt annet. Anonymous poster hash: c283e...016
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2014 #2 Skrevet 10. februar 2014 Kan jo være at hun kan masse om det allerede. Hun kan ha hørt ting av venninner, via internet, eller på skolen. Og rundt 10 års alderen er det greit å ta opp dette. Går nok bra Rundt 12-13 års alder er vel det mest vanlige å få mensen. Men noen får jo også helt ned i 8 års alder. Og noen senere. Anonymous poster hash: c58b5...cff
Superdolly Skrevet 10. februar 2014 #3 Skrevet 10. februar 2014 Jeg tok den praktiske siden av saken. Det om eggløsning og livmor og alt slikt lærer de på skolen. Så jeg dro henne med meg inn på badet, viste henne hvor hun kunne finne bind, forklarte hvordan de skulle brukes og hvordan de pakkes inn og kastes. Fremhevet at de for all del ikke må kastes i do, og forklarte hvorfor. Snakket om hygiene og dusjing vasking av hender og slikt. Sa at det er lurt å ha med seg bind i sekken på skolen til enhver tid, og ga henne et etui til det formålet. Tok det opp igjen etter en stund.
PrinsesseHengepupp Skrevet 10. februar 2014 #4 Skrevet 10. februar 2014 Samme som Superdolly. No big deal, og hun fikk mensen like før hun fylte 10. Ironiske er at gutten på 11 faktisk har fått en langt bedre innføring i "tingenes tilstand" siden han bor her fast og vi gjennomgår IVF. Så han kan fint finne på å spørre om jeg har fått mensen eller om eggene mine er klare, for han gleder seg mildt sagt hysterisk til å bli storebror om vi lykkes.
Hun med alle ungene Skrevet 10. februar 2014 #5 Skrevet 10. februar 2014 Jeg ville tatt det opp med henne. Mest sannsynleg har hun nok lært om det på skolen allerede, men det varierer nok fra skole til skole når de lærer om det. Snakk med henne og forklar hvordan "ting fungerer", det er jo ikke noe kjekt og bli redd når det kommer blod og du ikke vet hva det er.
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2014 #6 Skrevet 10. februar 2014 Min datter er 7 , har full innsikt i hva dette er og hvordan det foregår.. Hun har jo også diltet etter meg på do og har sett det live. Du må nok bare stålsette deg og prøve å forklare henne det på en grei og forståelig måte. Mulig de allerede har hatt om det på skolen, men der er det forskjell fra skole til skole. Anonymous poster hash: 93109...0ad
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå