Gå til innhold

Når byttet dere fra sprinkelseng til jr. seng?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har ei på 17 mnd som jeg håper skal bruke den ei god stund til, men storesøstera hadde allerede klatret over når hun var på samme alder. Når måtte dere bytte?

 

Anonymous poster hash: 565dd...80d

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hun var to og et halvt. Da ble hun for lang for sengen (kili-seng), hun prøvde aldri å krype over. gikk rett over i stor seng.

 

Anonymous poster hash: 50ae2...533

Skrevet

Eldste byttet når han var ca 2,5 år. Gikk sånn tålelig bra. han la seg fint til å sove om kvelden, men våknet og kom inn til oss om natta. Noe vi har hatt store problemer med å få han til å ikke gjøre. Nå er han 5 og vi sliter fortsatt med det.(vi har slitt med søvn hos begge ungene og trenger å få sengen for oss selv om natta nå)

 

Planen er at lillesøster(2 år og 10 mnd) skal ta over storebrors seng når vi flytter om noen uker. Er ikke så sikker på om det går så bra med henne heller. Sprinkelsengen skal stå klar og det er lav terskel for å bytte tilbake til den.

 

Vi skal samtidig ta en (forhåpentligvis siste) kamp med eldstemann igjen.

 

Vi har forøvrig ikke hatt problemer med at de har klatret over kanten på sprinkelsengen. De har prøvd, men da har vi forhøyet kanten med sengehest slik at de ikke har fått det til så lett.



Anonymous poster hash: e458a...ff1
Skrevet

19 mnd :-)

 

Anonymous poster hash: 1c870...f90

Skrevet

Eldste va rundt 2. Gikk da rett på stor seng fra IKEA med himmel :) brukte ikke lange stunden på å lære seg å klatre i stigen :)

Skrevet

Byttet fra sprinkelseng til vanlig stor seng da hun var 3 år.

 

Anonymous poster hash: 3c879...360

Skrevet

Har en på 2,5 som bruker sprinkelseng og ikke har gjort noe forsøk på å klatre over enda. Tenkte å bytte til våren, sånn at han er vant til å sove i vanlig seng til vi skal på sommerferie.



Anonymous poster hash: 4c226...167
Skrevet

Håper hun ikke knekker klatrekoden før hun er ihvertfall to, er vi heldige så kanskje om ett år :) Hadde et svare strev med å få storesøster til å holde seg i sengen når hun byttet til stor seng så satser på at vi slipper det styret med det første (om lillesøster viser seg like vanskelig)

 

hi

 

Anonymous poster hash: 565dd...80d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...