Gå til innhold

Når skal barn vært hjemme i forbindelse med vannkopper?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vet at de må være hjemme til de har tørket ut(?!)

Men gjelder det fra man oppdager en prikk eller et senere stadie? Hmm..

 

Anonymous poster hash: e51e4...506

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fra første prikk til siste prikk har tørket. Tar ca 1 uke...

Skrevet

De er mest smittsomme før de får prikker, så med en gang man finner ut at de har vannkopper, så skal de være hjemme. Hvis det er en rød prikk som ikke har blitt til en blemme, så ville jeg ikke holdt barnet hjemme, for det kan være hva som helst, men en blemme, så bør barnet være hjemme for å unngå smitte.



Anonymous poster hash: 77c3e...9c8
Skrevet

Men hvordan vet vi at det er vannkopper?:) ser en prikk på kinnet hennes. Men hun er ofte rød og tørr i kinnene etter å ha vært ute osv så er ikke SÅ synlig:/

 

Anonymous poster hash: e51e4...506

Skrevet

Ah ok. Kanskje vente til imorgen og se om det har blitt noe blemme da:)

 

Anonymous poster hash: e51e4...506

Skrevet

Men hvordan vet vi at det er vannkopper? :) ser en prikk på kinnet hennes. Men hun er ofte rød og tørr i kinnene etter å ha vært ute osv så er ikke SÅ synlig:/

 

Anonymous poster hash: e51e4...506

 

Hvis den ser ut som en liten vannblemme, så er det mest sannsynlig vannkopper. Og er det en prikk i dag, så er det mest sannsynlig flere i morgen tidlig, så da slipper dere å være i tvil.

 

Anonymous poster hash: 77c3e...9c8

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...