Gjest Skrevet 23. januar 2014 #1 Skrevet 23. januar 2014 Ving hadde et facebooktilbud i dag til Side og Sunwing West Side, og brått så blei bookningen i boks. Men jeg har ALDRI vært i Tyrkia og noen som har et tips eller to? Hva er verdt å handle? Hvordan er maten der nede etc?
sologsommer Skrevet 23. januar 2014 #2 Skrevet 23. januar 2014 Har litt dårlig tid, men skriver til deg en annen dag
Cat.68 Skrevet 23. januar 2014 #4 Skrevet 23. januar 2014 Kos deg, Tyrkia er fantastisk. Tyrkia er jo mest kjent med handel av gull ,tepper og skinn/ lær. Men var forsiktig finnes mange useriøse forhandlere.Spør reiselederne hvor du skal gå. Maten er også fantastisk. Det Tyrkiske kjøkken er jo rangert som verldens 4 beste Side er en kjempe fin bt med ruiner mitt i sentrum. Jeg trur du kommer at trives.
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2014 #5 Skrevet 23. januar 2014 Prut, begynn på godt under halvparten av det de ber om. Klær er billig og god kvalitet, alt er fake. Ta med solkrem, dyrt og dårlig der nede. Anonymous poster hash: fddb9...892
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2014 #6 Skrevet 23. januar 2014 vi var i Tyrkia for første gang i fjor, bodde på samme hotell. Fint hotell, sånn som sunwing pleier å være. Kjempegod bufè. (men vi ble dårlige alle mann, typisk Tyrkia?) Jeg har lltid vært skeptisk til Tyrkia, og følelsen stemte. Trivdes ikke, uten å kunne sette fingeren på hva. Slitsomt å masete folk, pyton med det pruteopplegget. Dessuten er det et korrupt land som bryter menneskerettigheter, så ingen grunn til at de skal støttes økonomisk gjennom turisme. Nei, jeg foretrekker Hellas (men hver ssin smak, vet mange liker Tyrkia. Men kanskje mange av dem har vært bare der?) Anonymous poster hash: 3bb99...cee
Gjest Skrevet 23. januar 2014 #7 Skrevet 23. januar 2014 Takk for svar alle sammen Er ihuga Hellas og Kyprosfan, så dette kan bli spennende Et tips som jeg har fått, er å si at jeg er svensk når de spør. Får slå om på svorsken min gitt.
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2014 #8 Skrevet 23. januar 2014 Jeg hadde tenkt å si at du forblir ikke jomfru lenge i Tyrkia... ;-) Anonymous poster hash: 718d6...e3d
Gjest Skrevet 23. januar 2014 #9 Skrevet 23. januar 2014 Jeg hadde tenkt å si at du forblir ikke jomfru lenge i Tyrkia... ;-) Anonymous poster hash: 718d6...e3d Hahahaha... har med mann gitt, og unger
sologsommer Skrevet 23. januar 2014 #10 Skrevet 23. januar 2014 Da er jeg klar Vi har vært mye i Tyrkia, bare en gang i Side, resten i Alanya. Når skal dere reise? Har du små barn? Om sommeren er det veldig! Varmt, men ser at du har reist en del til Kypros, gjetter på det er det samme. Maten er utrolig nydelig, men som de fleste steder får man alt: tyrkisk, biff, pizza, spaghetti osv. Osv. Det er mest lønnsomt og veksle til tyrkiske lire dernede ( vet ikke om de bruker euro på sentret) Vann kjøpes på flasker, i alm. Matbutikker koster 0,5 l ca. 1 -1.50 kr. Vær forsiktige med isbiter. Ikke fordi vannet er "farligt" men magen får chok i varmen og det er lett og å diaré, samme med air con. Endelig ikke la den stå og blæse mot sengen. Mange lar den stå veldig kalt og det gir ofte diaré. Gull er billigt i Tyrkia, ellers er der masse forskjelligt og kjøpe, mange kopivarer til en billig pris. Finnes en butikk der heter waikiki, er veldig lik h&m. Ellers er der mye og kjøpe på apoteket. Det meste kan kjøpes uten resept ( de der jobber der er utrolig flinke og har lang utdannelse) Voltaren gel koster under 40 kr. Dernede Tyolhat er et pulver der drikkes som en te, når man er forkjølet, det løsner opp Tyrkerne er utrolig vennlige!! De der jobber i bazaren kan være litt masete, men gi dem et smil og si nei tak! Er sikker på du får en fantastisk ferie :! Er der noe du lurer på er det bare og spørre.
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2014 #11 Skrevet 23. januar 2014 vi var i Tyrkia for første gang i fjor, bodde på samme hotell. Fint hotell, sånn som sunwing pleier å være. Kjempegod bufè. (men vi ble dårlige alle mann, typisk Tyrkia?) Jeg har lltid vært skeptisk til Tyrkia, og følelsen stemte. Trivdes ikke, uten å kunne sette fingeren på hva. Slitsomt å masete folk, pyton med det pruteopplegget. Dessuten er det et korrupt land som bryter menneskerettigheter, så ingen grunn til at de skal støttes økonomisk gjennom turisme. Nei, jeg foretrekker Hellas (men hver ssin smak, vet mange liker Tyrkia. Men kanskje mange av dem har vært bare der?) Anonymous poster hash: 3bb99...cee Er bare SÅ uenig med deg... Velg et mindre familie drevet hotell i tyrkia evt Side Resort i Side. Hellas kan ikke måle seg med Tyrkia.. Tyrkia har mye bedre mat, myyye bedre service, myye bedre strender osv osv. Elsker Tyrkia. Har ALDRI vert i nærheten av magesjau, hverken jeg eller andre i fam. Spiser som regel ute på en av de lokale fantastiske restauranten i Side. :-) Anonymous poster hash: eea72...69c
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2014 #12 Skrevet 23. januar 2014 Eeeeeeelsker Tyrkia. Ingen over - ingen ved siden.... Ja tenker familieferie... Anonymous poster hash: eea72...69c
***tullemor*** Skrevet 23. januar 2014 #13 Skrevet 23. januar 2014 Da er jeg klar Vi har vært mye i Tyrkia, bare en gang i Side, resten i Alanya. Når skal dere reise? Har du små barn? Om sommeren er det veldig! Varmt, men ser at du har reist en del til Kypros, gjetter på det er det samme. Maten er utrolig nydelig, men som de fleste steder får man alt: tyrkisk, biff, pizza, spaghetti osv. Osv. Det er mest lønnsomt og veksle til tyrkiske lire dernede ( vet ikke om de bruker euro på sentret) Vann kjøpes på flasker, i alm. Matbutikker koster 0,5 l ca. 1 -1.50 kr. Vær forsiktige med isbiter. Ikke fordi vannet er "farligt" men magen får chok i varmen og det er lett og å diaré, samme med air con. Endelig ikke la den stå og blæse mot sengen. Mange lar den stå veldig kalt og det gir ofte diaré. Gull er billigt i Tyrkia, ellers er der masse forskjelligt og kjøpe, mange kopivarer til en billig pris. Finnes en butikk der heter waikiki, er veldig lik h&m. Ellers er der mye og kjøpe på apoteket. Det meste kan kjøpes uten resept ( de der jobber der er utrolig flinke og har lang utdannelse) Voltaren gel koster under 40 kr. Dernede Tyolhat er et pulver der drikkes som en te, når man er forkjølet, det løsner opp Tyrkerne er utrolig vennlige!! De der jobber i bazaren kan være litt masete, men gi dem et smil og si nei tak! Er sikker på du får en fantastisk ferie :! Er der noe du lurer på er det bare og spørre. Så enig med alt du skriver!!;-)
Gjest Skrevet 24. januar 2014 #16 Skrevet 24. januar 2014 Da er jeg klar Vi har vært mye i Tyrkia, bare en gang i Side, resten i Alanya. Når skal dere reise? Har du små barn? Om sommeren er det veldig! Varmt, men ser at du har reist en del til Kypros, gjetter på det er det samme. Maten er utrolig nydelig, men som de fleste steder får man alt: tyrkisk, biff, pizza, spaghetti osv. Osv. Det er mest lønnsomt og veksle til tyrkiske lire dernede ( vet ikke om de bruker euro på sentret) Vann kjøpes på flasker, i alm. Matbutikker koster 0,5 l ca. 1 -1.50 kr. Vær forsiktige med isbiter. Ikke fordi vannet er "farligt" men magen får chok i varmen og det er lett og å diaré, samme med air con. Endelig ikke la den stå og blæse mot sengen. Mange lar den stå veldig kalt og det gir ofte diaré. Gull er billigt i Tyrkia, ellers er der masse forskjelligt og kjøpe, mange kopivarer til en billig pris. Finnes en butikk der heter waikiki, er veldig lik h&m. Ellers er der mye og kjøpe på apoteket. Det meste kan kjøpes uten resept ( de der jobber der er utrolig flinke og har lang utdannelse) Voltaren gel koster under 40 kr. Dernede Tyolhat er et pulver der drikkes som en te, når man er forkjølet, det løsner opp Tyrkerne er utrolig vennlige!! De der jobber i bazaren kan være litt masete, men gi dem et smil og si nei tak! Er sikker på du får en fantastisk ferie :! Er der noe du lurer på er det bare og spørre. Skal spørre mer etterpå. Ligger i sengen med en syk 2 åring nå. Og takk alt dette:)
Gjest Skrevet 24. januar 2014 #17 Skrevet 24. januar 2014 Da er jeg klar Vi har vært mye i Tyrkia, bare en gang i Side, resten i Alanya. Når skal dere reise? Har du små barn? Om sommeren er det veldig! Varmt, men ser at du har reist en del til Kypros, gjetter på det er det samme. Maten er utrolig nydelig, men som de fleste steder får man alt: tyrkisk, biff, pizza, spaghetti osv. Osv. Det er mest lønnsomt og veksle til tyrkiske lire dernede ( vet ikke om de bruker euro på sentret) Vann kjøpes på flasker, i alm. Matbutikker koster 0,5 l ca. 1 -1.50 kr. Vær forsiktige med isbiter. Ikke fordi vannet er "farligt" men magen får chok i varmen og det er lett og å diaré, samme med air con. Endelig ikke la den stå og blæse mot sengen. Mange lar den stå veldig kalt og det gir ofte diaré. Gull er billigt i Tyrkia, ellers er der masse forskjelligt og kjøpe, mange kopivarer til en billig pris. Finnes en butikk der heter waikiki, er veldig lik h&m. Ellers er der mye og kjøpe på apoteket. Det meste kan kjøpes uten resept ( de der jobber der er utrolig flinke og har lang utdannelse) Voltaren gel koster under 40 kr. Dernede Tyolhat er et pulver der drikkes som en te, når man er forkjølet, det løsner opp Tyrkerne er utrolig vennlige!! De der jobber i bazaren kan være litt masete, men gi dem et smil og si nei tak! Er sikker på du får en fantastisk ferie :! Er der noe du lurer på er det bare og spørre. Hei igjen Litt mere våken enn i natt. Vi skal resie i slutten av august og regner med at det er like varmt som på Kypros på den tiden der? Minsten trives i varmen og har reist jevnt & trutt siden han var 2 mndr gammel Og bakteriefloraen er kanskje værre i Tyrkia enn andre steder? Har allttid hatt "geitemage" og spist remulater og kylling fra lugubre strandbarer fra jeg var 14 år Matveien er vi absolutt ikke kresne og regner med at dette blir smaksopplevelse av en annen kaliber enn det vi er vane med. Men så på bestillingen nå, at vi må ha visum. Hvor finner jeg det henn på nettet?
Cat.68 Skrevet 24. januar 2014 #18 Skrevet 24. januar 2014 Da er jeg klar Vi har vært mye i Tyrkia, bare en gang i Side, resten i Alanya. Når skal dere reise? Har du små barn? Om sommeren er det veldig! Varmt, men ser at du har reist en del til Kypros, gjetter på det er det samme. Maten er utrolig nydelig, men som de fleste steder får man alt: tyrkisk, biff, pizza, spaghetti osv. Osv. Det er mest lønnsomt og veksle til tyrkiske lire dernede ( vet ikke om de bruker euro på sentret) Vann kjøpes på flasker, i alm. Matbutikker koster 0,5 l ca. 1 -1.50 kr. Vær forsiktige med isbiter. Ikke fordi vannet er "farligt" men magen får chok i varmen og det er lett og å diaré, samme med air con. Endelig ikke la den stå og blæse mot sengen. Mange lar den stå veldig kalt og det gir ofte diaré. Gull er billigt i Tyrkia, ellers er der masse forskjelligt og kjøpe, mange kopivarer til en billig pris. Finnes en butikk der heter waikiki, er veldig lik h&m. Ellers er der mye og kjøpe på apoteket. Det meste kan kjøpes uten resept ( de der jobber der er utrolig flinke og har lang utdannelse) Voltaren gel koster under 40 kr. Dernede Tyolhat er et pulver der drikkes som en te, når man er forkjølet, det løsner opp Tyrkerne er utrolig vennlige!! De der jobber i bazaren kan være litt masete, men gi dem et smil og si nei tak! Er sikker på du får en fantastisk ferie :! Er der noe du lurer på er det bare og spørre. Hei igjen Litt mere våken enn i natt.Vi skal resie i slutten av august og regner med at det er like varmt som på Kypros på den tiden der? Minsten trives i varmen og har reist jevnt & trutt siden han var 2 mndr gammel Og bakteriefloraen er kanskje værre i Tyrkia enn andre steder? Har allttid hatt "geitemage" og spist remulater og kylling fra lugubre strandbarer fra jeg var 14 år Matveien er vi absolutt ikke kresne og regner med at dette blir smaksopplevelse av en annen kaliber enn det vi er vane med. Men så på bestillingen nå, at vi må ha visum. Hvor finner jeg det henn på nettet? Visum kan du kjøpe på flyplassen.men trur du må betale med euro.
sologsommer Skrevet 24. januar 2014 #19 Skrevet 24. januar 2014 Slutten av august er varm, men deilig Er mellem 29 og 31c i havet!! :) Før fikk du kjøpt på flyplassen med euro!! Men er ganske sikker på at der kommer nye regler i april, da bestiller/betaler man på nettet. (Det må Ving vite) Visumet er ikke noget der skal søkes om, bare kjøpes... Tror ikke det er værrer med bakterier i Tyrkia end i andre steder?! Men er selvfølgelig lurt og tenke seg litt om, jeg kjøper feks. Ikke blåskjell som selges på gaten i 38c varme er der 3-4 gange i året og har bare vært diaré syk 1 gang. Blir ofte løs i magen (ikke diaré) men det er magen som reagerer på varmen. Som en nevnte heroppe, så er tyrkisk bad hamam, utrolig deilig og bør prøves!! Gjør det en av de første dage, brunfargen bliver mye jevnere og hvis du er litt solbrent er det ikke så deilig og bli skubbet.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2014 #20 Skrevet 24. januar 2014 Visum kan IKKE kjøpes på flyplassen lengre fra april 2014. Du må forhåndskjøpe på nett, koster ca 120 kr pr. pers. Legger ved en link du kan se på, men du kan jo også kontakte Ving for å få ordentlig informasjon fra de Link Ellers så håper jeg dere koser dere i Tyrkia! Jeg har aldri vært der før, men skal dit i slutten av april. Gleder meg! Vi reiser også til Side, så etter vi har vært der så kan jeg skrive litt mer om hvordan det har vært:) Anonymous poster hash: 0cb50...c9a
Gjest Skrevet 24. januar 2014 #21 Skrevet 24. januar 2014 Takker jenter Gleder meg masse til å dra , selv om det er mange måneder igjen. Først et par andre turer som skal unnagjøres
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2014 #22 Skrevet 24. januar 2014 Jeg liker ikke Tyrkia. Vært der en gang på ferie og en gang i bryllup. Er selv veldig forsiktig, men flere i reisefølget ble skikkelig syke. Ene var like forsiktig som meg, men fikk litt dusjvann i munnen. Det var nok. Mannfolka er utrolig innpåslitne og kom med vulgære tilbud selv når jeg gikk med barn. Aldri igjen. Anonymous poster hash: 854ce...0b3
Gjest Skrevet 24. januar 2014 #23 Skrevet 24. januar 2014 Jeg liker ikke Tyrkia. Vært der en gang på ferie og en gang i bryllup. Er selv veldig forsiktig, men flere i reisefølget ble skikkelig syke. Ene var like forsiktig som meg, men fikk litt dusjvann i munnen. Det var nok. Mannfolka er utrolig innpåslitne og kom med vulgære tilbud selv når jeg gikk med barn. Aldri igjen. Anonymous poster hash: 854ce...0b3 Æsj da... Ikke noe hyggelig :/ Men kommer nok til å tviholde på gubben og får ikke fravike meg en meter. Hehe..... Vi skal ligge på et 4+ stjerners og håper det er orntlig der, men kan jo aldri være sikker.
ღTyrkiskPepperღ Skrevet 24. januar 2014 #24 Skrevet 24. januar 2014 (endret) Tyrkia er fantastisk Jeg anbefaler deg å ta hamam en av de første dagene du er det. Mye av klærne og skoene de selger på bazaren(marked) er av god kvalitet. Jeg kjøper alltid sko på marked om sommeren og de holder seg like fint som sko kjøpt i Norge:) Anbefaler deg å kjøpe klær på LC Waikiki, dette er en klesbutikk ala Cubus,h&m masse fine klær til billig pris. Ellers vil jeg anbefale deg å spise tyrkisk mat, masse god mat. Ikke drikk vann fra springen, mye klor i vannet. Kjøp solkrem i Norge og ta med deg, solkrem i Tyrkia er dyr samme er det med baderinger, flytemadrass osv, plast er dyrt i Tyrkia. Visum må du kjøpe på nette før du reiser fra april i år. Prut, prut og prut Ta den en tur innom et apotek hvis du vil kjøpe medisiner og diverse som er på resept i Norge. Tyholt/tyhalt(husker ikke navnet helt)bør du kjøpe, fantastisk mot forkjølelse. Endret 24. januar 2014 av ღTyrkiskPepperღ
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå