Gå til innhold

Kan man teste positivt på eggeløsningstest kun én dag?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ifølge eggeløsningskalkulator (jeg har ganske stabil syklus, +/- en dag) skulle jeg hatt eggeløsning den 5. november. Jeg testet den 4. og den 6., da var testen negativ. Den 5. gjorde jeg noe galt under testning så fikk ikke testet denne dagen.

 

Kan jeg likevel ha hatt eggeløsning den 5.? Trodde man testet positivt i flere dager når han har eggeløsning?

 

Takker for svar og erfaringer!



Anonymous poster hash: 3a6ca...fd6
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja det kan du :-) noen ganger kan jeg også ha positiv test kun noen timer. Men jeg kjenner eggløsningen, så aldri noe problem for meg å finne ut av:)

 

Anonymous poster hash: 5a53f...4a5

Skrevet

Jeg tror faktisk det. Venninnen min har kun et vindu paa ca. ti timer, og saa er eggloesningen over. Det varierer ganske mye fra person til person.

 

Du kan jo ogsaa se etter andre tegn paa EL, somf,eks, slimtykkelse. Har du testet etter EL tidligere og faatt det til? Du maa teste paa den rette maaten, synes jeg aa huske. Det var noe med aa samle opp urin i flere timer foer man tester, og ogsaa noe med naar paa dagen man gjoer det, synes jeg aa huske.

 

Lykke til med babylaging!



Anonymous poster hash: adf0b...371
Skrevet

Tusen takk for svar - da er det kanskje et lite håp likevel!? Fordi jeg skulle teste så var jeg ikke så nøye med å følge med på EL-slim i forkant av testningen, men jeg er rimelig sikker på at jeg ikke har hatt typisk EL-slim i etterkant av negativ test den 6. Jeg hadde veldig ømme bryster den perioden jeg testet, men det har jeg gjerne både rundt og litt etter eggeløsning så det gir ikke noe sikkert svar.

 

Så, er ganske sikker på at jeg ikke har hatt eggeløsning ETTER den 6, men er redd jeg kanskje hadde den før (da må det altså være før den 4.).

 

Huff, blir skrullete av det her. Var VELDIG usikker på om vi skulle gå for en til da vi startet prøvingen, men nå som vi er i gang kjenner jeg at jeg så inderlig gjerne skulle hatt en liten en til...



Anonymous poster hash: 3a6ca...fd6
Skrevet

Husk å ikke stol for mye på e.l.tester heller. Den viser bare at kroppen forsøker å ha eggløsning, ikke at den faktisk har det.



Anonymous poster hash: 087b1...cdc

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...