sug lut Skrevet 14. november 2013 #1 Skrevet 14. november 2013 Fine kalde morgen Fine varme ungen Masse stearinlys på frokostbordet og mørkt i resten av huset Hjemmebakt brød Ferdig middag fra i går, som var så god at jeg bare må dele, superlammegryte: Lammekjøtt i stykker - ha i stor kjele med vann, hel pepper, salt. Kok en time, tilsett: Fire ss paprikapure - rør ut i krafta Kålrot i biter Potet (halve) Pastinakk i biter Sellerirot i biter Søtpotet i biter Gulrøtter (knekt i to eller tre) Tre sitronbåter Kok en time til, da er alt supermykt og supersaftig og supergodt. Fisk ut sitronen før servering. Og siste runde m glede: http://www.dvf.com/dresses/wrap-dresses/
☆☆☆ Skrevet 14. november 2013 #2 Skrevet 14. november 2013 Fått sove opptil fleire timar samanhengande i natt. Kosejente i senga til mamma og pappa kl 6.30. Tevatnet er snart klart.
bIomstre Skrevet 14. november 2013 #3 Skrevet 14. november 2013 ...hm, mørkt, vått, full liste, litt kaos i hodet... men kaffe fra kaffebar kan nok reparere. Og når lista begyner å bli strøket ut kan jeg ta LANG helg! Da er det familie og sol i Sikte - glede!
Ziva Skrevet 14. november 2013 #4 Skrevet 14. november 2013 Lykkefølelsen når man har forklart gravmaskinsføreren at kl 05.30 så sover vi. Og det forklart med et smil om munnen selv om antrekket tilsa noe helt annet. Ha en strålende dag alle kranglere. Og ★ krysser fingrer og tær for at overtiden snart er over.
ms.Pond Skrevet 14. november 2013 #5 Skrevet 14. november 2013 Straffen for å for en gangs skyld holde seg oppe til over midnatt for å ha en kosekveld med gubben. Bare tre arbeidsdager til, så blir det en hel fridag. Bare 1,5 mnd igjen, så er den travleste arbeidstiden over, og jeg kan kanskje ta meg litt fri. Kanskje. Mensen fra helvete, men heldigvis smertestillende i hus. Krysser fingre for deg, ★!! Håper du slipper å vente så mye lenger. Og til slutt, bare fordi jeg trenger en liten pick-me-up: Sånn ja God torsdag alle sammen!
Dr. Fyll Skrevet 14. november 2013 #6 Skrevet 14. november 2013 Det startet ganske likt her også. Fine kalde morgenen. Masse stearinlys på frokostbordet, scones og en kopp kakao til hver. Fine varme ungen... "...litt for varm, kanskje?" var det jeg rakk å tenke før hun spydde på kjøkkengulvet. Lammegryta hørte himmelsk ut, den skal testes når sykdommen har forlatt heimen.
sug lut Skrevet 14. november 2013 Forfatter #7 Skrevet 14. november 2013 Det startet ganske likt her også. Fine kalde morgenen. Masse stearinlys på frokostbordet, scones og en kopp kakao til hver. Fine varme ungen... "...litt for varm, kanskje?" var det jeg rakk å tenke før hun spydde på kjøkkengulvet. Lammegryta hørte himmelsk ut, den skal testes når sykdommen har forlatt heimen. Oj, stakkars dere, for et magaplask i hverdagsgruffet! Sender masse symp.
LillaGorilla♥♥ Skrevet 14. november 2013 #8 Skrevet 14. november 2013 Her er man stolt mor etter å ha fått høre på foreldremøte i barnehagen at fineste ungen er fantastisk empatisk, med stor rettferdighetssans, omsorgsfull og flink å dele og å ta seg av dem som ikke har det så bra. Og ikke nok med det, de synes hun virker veldig smart, flink til å uttrykke seg, flink fysisk og veldig klok. Myrsniper og alt det der, men å høre noe man selv kjenner i hjertet sitt uttrykt av andre, det varmer litt ekstra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå