Gå til innhold

tror dere alle uføre ønsker å jobbe?


Anbefalte innlegg

Skrevet

.

 

Anonymous poster hash: 34916...f68

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De er vel som resten av befolkningen? Altså at de fleste vil jobbe og trives på jobb.



Anonymous poster hash: 7daaa...159
Skrevet

Nei det tror jeg ikke. Men min arbeidserfaring tilsier at mange av de som får uføretrygd irett og slett kke ønsker å arbeide.

 

Men det er nok mange som faktisk ønsker det og som har prøvd sitt beste i mange år uten å mestre arbeidslivet. 



Anonymous poster hash: 3e4f7...b45
Skrevet

Hvorfor angriper du uføre? Kan du ikke heller bruke de som hever arbeidsledighetstrygd som eksempel?

 

De aller fleste ønsker å jobbe, også lottomillionærer.

 

Anonymous poster hash: 07390...da9

Skrevet

Hvis de ønsket å jobbe ville de ha vært i jobb. Så enkelt.



Anonymous poster hash: abbe2...fd5
Skrevet

 

Hvis de ønsket å jobbe ville de ha vært i jobb. Så enkelt.

 

Anonymous poster hash: abbe2...fd5

 

Jepp, og alle hester kunne vært magiske enhjørninger hvis de bare hadde villet. Vlje er som kjent den eneste begrensningen som finnes i verden. De som sulter kunne også vært mette, hvis de ønsket det. Så enkelt...

Skrevet

Ikke alle vil.

 

Men av de jeg kjenner, meg selv inkludert, så er det kun en som ikke vil.

 

For min egen del så er det ingenting jeg ønsker mer enn å bli frisk nok til å ha en jobb, og en normal inntekt.

Skrevet

De uføre jeg kjenner ønsker ikke å jobbe. De er i utgangspunktet friske, men er bare ikke i stand til å håndtere sitt opprinnelige yrke og trivdes ikke med den omskoleringen de fikk av NAV.

 

Anonymous poster hash: e355a...a9e

Skrevet

Jeg er ikke ufør, men jeg vil ikke jobbe :P Drømmen er å kunne vinne i lotto, og å LEVE livet... 



Anonymous poster hash: 11520...842
Skrevet

Den eneste uføre jeg kjenner er meg. Jeg elsket å jobbe før jeg ble syk og gledet med til hver dag jeg skulle på jobb. Jeg var hu irriterende som elsket mandager 😜😉

 

Men nå klarer jeg ikke engang å jobbe 1 dag i uka! Det er frustrerende! Fikk faktisk knust hjerte da jeg ble sagt opp pga langtidssykmelding. Gråt og gråt i mange dager/uker... Hadde jeg kunnet "ville" bli frisk hadde jeg rett og slett aldri blitt syk i første omgang. Det passet såå dårlig. Og det passer fortsatt dårlig. Hvem ønsker vel å være syk? 😞

 

Anonymous poster hash: fd258...770

Skrevet

Tenker at de fleste i utgangspunktet ønsket å jobbe, men når årene går så blir de vel vant til å gå hjemme/hobbyer etc så synes det er OK. Når det er sagt så kjenner jeg noen som har STOR sorg over og aldri kunne jobbe, og føler seg lite verdifulle.

 

Den kommentaren her oppe om at alle kan jobbe hvis de ØNSKER det er så tilbakestående sagt at jeg ikke skal begrunne hvorfor.

 

 



Anonymous poster hash: 06ea8...e80
Skrevet

Nei, ikke alle. Men de aller fleste ønsker selvsagt at de var friske og at de kunne vært i jobb.

 

Jeg er ufør selv, skulle gjerne jobbet for inntekten min og bidrat til verdiskapingen slik som folk flest. Nå har jeg prøvd, å for de som tror man får uførepensjon pga atskap så kan jeg forsikre dere om at msn er sjekka, utprøvd, testa, kursa, satt i alle tenkelige arbeidsretten tiltak før man får innvilget noen uførepensjon.

Selv var jeg syk og under diverse tiltak i 10 år før jeg ble erklært 100% ufør. Nå kommer jeg etter karantenen til å forsøke å finne meg en jobb jeg kan klare, for så å gå for gradert uførepensjon.

 

Det er ensomt og kjedelig gå hjemme som ufør. Jeg kan ikke fatte at folk virkelig tror at vi uføre ønsker dette.

 

Anonymous poster hash: d6cb3...5b3

Skrevet

Kjenner dessverre til en del som ikke ønsker å jobbe - så nei. Men selvfølgelig gjelder dette ikke alle. Det er litt av en mølle man må gjennom nå. Før var det relativt lett å få uføretrygd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...