Gå til innhold

hva er "hets"? hva er "personangrep"?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

reglene forteller oss at disse tingene (blandt annet) ikke er lov, men i lys av modereringen her de siste dagene tenkte jeg at en liten diskusjon rundt hva som legges i disse begrepene?

 

jeg har sett flere innlegg og til og med hele tråder som har blitt fjernet de siste dagene uten at jeg synes de har brutt noen regler.

 

"vi synes tråden tok en feil retning" var en begrunnelse... kan tråder slettes pga ting moderatorene frykter skal skje?

 

hvorfor er det greit at noen forteller en anonym bruker at hun er stein stokk dum som legger bilder av ungene sine på fb, mens det er ikke engang lov å diskutere (saklig, til og med) om det er greit at en far legger ut video av sin døende datter på sin åpne fb side med 20 000 venner?

 

hvor går grensen mellom det å være brutalt ærlig og "hets" eller "personangrep"? jeg sier ingenting her inne som jeg ikke sier i det virkelige liv og ingenting jeg ikke kan stå for, men jeg har flere ganger bitt anklaget for både hets og personangrep uten at jeg har ment å være/gjøre noen av delene.

 

så hvordan tolker du forumets regler?

Endret av skjotta
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg mener, og det har jeg også gitt utrykk for på "ris og ros" at på generelt grunnlag bør det være greit på diskutrere det tema. Man trenger ikke nevne den enkelte familie, men det er interessant å diskutere fra et etisk perspektiv



Anonymous poster hash: ad8da...191

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...