Gå til innhold

Når begynner barna å spytte ved tannpuss?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor gamle var barna deres når dere fikk dem til å spytte ut tannkremen ved tannpuss?

 

Anonymous poster hash: dae27...170

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Yngst her har akkurat lært å spytte ved tannpuss (tror han forsøker å gjøre det samme som storesøster). Han er litt over 1,5 år.

Hvis jeg husker riktig lærte eldste det litt senere.

Skrevet

2,5 , men det var først etter jeg begynte å ha en kopp med vann, viste hvordan hun skulle skylle og så spytte.



Anonymous poster hash: da02b...83c
Skrevet

Mi jente på 1,5 år gjør det. Pleier å pusse tennene sammen der jeg pusser hennes først og så pusser jeg mine etterpå når hun får lov å øve litt selv. 



Anonymous poster hash: deb83...0a9
Skrevet

Lurt å øve på dette så tidlig som mulig, men ikke alltid like lett. Her fikk storesøster det til tidligere enn lillebror. Hun var ca 2 og han nærmere 3. Hvis du ser barnet svelger tannkremen bør du ta på litt mindre tannkrem og ikke bruke fluortablett etterpå. Bør unngå vann på tannbørsten og skylling etter tannpuss da det fjerner mye av fluoren i tannkremen. 



Anonymous poster hash: a4950...f9d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...