Katta82 Skrevet 20. oktober 2013 #651 Skrevet 20. oktober 2013 Jeg blødde litt 5+3, så hjerte 6+2 og er i dag 8+1. Har såpass mye plager at jeg har troa på at dette er et vitalt svangerskap ennå. De sier jo at uke 8 er en tid hvor det ofte går galt, så får avvente UL i uke 11/12. Lykke til Grøss og gru! Eg e 8+2.. Trur eg ska holda pusten heila veko!! :-P
A_K Skrevet 20. oktober 2013 #653 Skrevet 20. oktober 2013 Hvem sier at uke 8 er en tid det pleier å gå galt? Jeg tror vi skremmer opp hverandre litt vel mye her...
nimmelim Skrevet 20. oktober 2013 #654 Skrevet 20. oktober 2013 Hei jenter.. ville bare stikke hodet innom.. har nettopp tatt en g. Test, noe keg gjorde for 3 dager siden også. Da var den sterkere enn kontroll streken og ja.. utrolig. Idag nå er den super svak.. tenk at det gikk så fort! Legen sa det tok minst noen uker!! Jaja.. lykke til jenter! Får ikke "begynt" på ny runde for joda det blør jo ikke egentlig. . Var helt tørr i 2 døgn nå og skulle hoppe til køys men så kom det 3-4 dråper med utvannet blod.. åååh vil begynnr igjen
Hjertebarna Skrevet 20. oktober 2013 #655 Skrevet 20. oktober 2013 Hei jenter.. ville bare stikke hodet innom.. har nettopp tatt en g. Test, noe keg gjorde for 3 dager siden også. Da var den sterkere enn kontroll streken og ja.. utrolig. Idag nå er den super svak.. tenk at det gikk så fort! Legen sa det tok minst noen uker!! Jaja.. lykke til jenter! Får ikke "begynt" på ny runde for joda det blør jo ikke egentlig. . Var helt tørr i 2 døgn nå og skulle hoppe til køys men så kom det 3-4 dråper med utvannet blod.. åååh vil begynnr igjen Så fint å høre fra deg! kanskje det er bare bra at det gikk fort, så du kan komme fortere i gang igjen? masse lykke til, jeg krysser fingrene for at du dukker opp på juli-gruppa )
Antoine Skrevet 20. oktober 2013 #656 Skrevet 20. oktober 2013 De sier at det er risiko forbundet med at embryoet går over fra plommesekk til navlesnor for næring. Kun noe jeg har lest og ikke meningen å bedrive fyktspredning . Beklager det.
Antoine Skrevet 20. oktober 2013 #657 Skrevet 20. oktober 2013 ...og etter uke 8 skal risikoen avta betraktelig
Antoine Skrevet 20. oktober 2013 #658 Skrevet 20. oktober 2013 Fra babyverden uke 8 Nå overtar embryoets lever produksjonen av blodceller. Til nå har plommesekken stått for den oppgaven, men denne trengs ikke lenger, og skrumper inn. Også har nok jeg lest feil. Dersom man har sett hjerteaktivitet uke 8, så er risikoen nede til 5% e.l. for SA. Sånn, da har jeg ryddet opp
merethe85 Skrevet 20. oktober 2013 #659 Skrevet 20. oktober 2013 Hei hei. Testet positivt på fredag Termin 25. Juni Eneste symptomer er ømme pupper, hatt det de siste to ukene.
Bambi14 Skrevet 20. oktober 2013 #660 Skrevet 20. oktober 2013 Men... Etter hva jeg har lest, er du 8+1, så er du faktisk ferdig med uke 8:-) da er du i uke 9! Jeg er det i morgen.
juniprins2014 Skrevet 20. oktober 2013 #661 Skrevet 20. oktober 2013 Hei alle sammen vel, 3 positive tester.. testet faktisk ikke engang med morgenurinen.. og de slo ut sterkt likevel Jeg ble tydeligvis gravid på min egen bursdag! snakk om en flott bursdagsgave <3 termin 17 juni 2014.... førstefødte <3
A_K Skrevet 20. oktober 2013 #662 Skrevet 20. oktober 2013 Hei jenter.. ville bare stikke hodet innom.. har nettopp tatt en g. Test, noe keg gjorde for 3 dager siden også. Da var den sterkere enn kontroll streken og ja.. utrolig. Idag nå er den super svak.. tenk at det gikk så fort! Legen sa det tok minst noen uker!! Jaja.. lykke til jenter! Får ikke "begynt" på ny runde for joda det blør jo ikke egentlig. . Var helt tørr i 2 døgn nå og skulle hoppe til køys men så kom det 3-4 dråper med utvannet blod.. åååh vil begynnr igjen Hei nimmelim! Gode nyheter fra deg! Tenker vi ser deg snart her inne igjen ned ny liten spire:) så bra det går fort!!! Lykke til med ny prøving, og prøv å kos deg litt med det;)
A_K Skrevet 20. oktober 2013 #663 Skrevet 20. oktober 2013 Hei alle sammen vel, 3 positive tester.. testet faktisk ikke engang med morgenurinen.. og de slo ut sterkt likevel Jeg ble tydeligvis gravid på min egen bursdag! snakk om en flott bursdagsgave <3 termin 17 juni 2014.... førstefødte <3 Gratulerer og velkommen:))
A_K Skrevet 20. oktober 2013 #664 Skrevet 20. oktober 2013 Hei hei. Testet positivt på fredag Termin 25. Juni Eneste symptomer er ømme pupper, hatt det de siste to ukene. Gratulerer:)
Krumelur Skrevet 20. oktober 2013 #665 Skrevet 20. oktober 2013 Det er jo risiko hele de første 12 ukene da, pga alt som skjer.... men man må jo bare tenke positivt:-) Begynner å bli skikkelig nervøs for ul i mårra. Har jo ingen grunn til å tro at noe er galt men man vet jo ikke... Håper på to ting: 1. å se et hjerte som slår 2. å se ET hjerte som slår. Er ikke noen grunn til å tro at jeg venter tvillinger altså, men det er en liten skrekk jeg har. Skjønner ikke hvordan vi skulle løst det!
A_K Skrevet 20. oktober 2013 #666 Skrevet 20. oktober 2013 Det er jo risiko hele de første 12 ukene da, pga alt som skjer.... men man må jo bare tenke positivt:-) Begynner å bli skikkelig nervøs for ul i mårra. Har jo ingen grunn til å tro at noe er galt men man vet jo ikke... Håper på to ting: 1. å se et hjerte som slår 2. å se ET hjerte som slår. Er ikke noen grunn til å tro at jeg venter tvillinger altså, men det er en liten skrekk jeg har. Skjønner ikke hvordan vi skulle løst det! Det går sikkert kjempefint i morgen:) og er det to, så klarer man det og. Men siden du ikke er kjeeempekvalm så er det sikkert bare en:) masse lykke til!!! Må få oppdatering hvordan det har gått:)
Antoine Skrevet 20. oktober 2013 #667 Skrevet 20. oktober 2013 Men... Etter hva jeg har lest, er du 8+1, så er du faktisk ferdig med uke 8:-) da er du i uke 9! Jeg er det i morgen. Hmm...er jeg?
Antoine Skrevet 20. oktober 2013 #668 Skrevet 20. oktober 2013 Mannens store skrekk er og tvillinger. Mamma er toegget, broren min skulle vært det og iflg gynekologen så har jeg trolig mistet en tvilling. Egentlig ikke lei meg for det akkurat... Krumelur, du skal se at morgendagen blir så fin atte Jeg er mest på et annet gravidforum og det virker som om nervøsiteten er høyere her enn der. Gratulerer til alle nygraverte!
Krumelur Skrevet 20. oktober 2013 #669 Skrevet 20. oktober 2013 Ja oppdatering kommer, det kan jeg love:-)
Lillababy Skrevet 20. oktober 2013 #670 Skrevet 20. oktober 2013 Hallo alle gode damer og spesielt dei som skal på ultralyd i morgon. masse lykke til! eg er på nattevakt, så eg googler alt som er Eg har vore heilt utan håp, men no håpar eg no. Eg testa litt seint positivt, svaaak svak strek 13 dpo og cb 1-2 14 dpo. Det kan jo vera då at befruktninga skjedde et par tre dagar seinare. Eg ser ikkje for meg korleis det skal gå å mista igjen, veien vidare etter det... Kunne så gjerne ønska meg oppfølging hos jan helge mortensen med sitt fantastiske ultralyd-maskineri men det har eg berre ikkje råd til. dersom det er liv i morgon, men fremdeles tull med målingane på str så trur eg at eg tar ein tur til han. det er frykteleg tungt å gå gravid med ein overbevisning om at det er likefør det går galt heile tida...måtte denne natta gå fort. Viss me fåt behalda denne så trur eg det er ei lita jente. OG eg er så veldig veldig glad i ho. klem alle sammen.
A_K Skrevet 20. oktober 2013 #671 Skrevet 20. oktober 2013 Åååå Lilla!!! Godt å høre litt håp fra deg igjen:)) ønsker deg og alle andre som skal på ul i morgen LYKKE TIL!!!! Er spent!!!
Bladlusa Skrevet 21. oktober 2013 #673 Skrevet 21. oktober 2013 Mannens store skrekk er og tvillinger. Mamma er toegget, broren min skulle vært det og iflg gynekologen så har jeg trolig mistet en tvilling. Egentlig ikke lei meg for det akkurat... Krumelur, du skal se at morgendagen blir så fin atte Jeg er mest på et annet gravidforum og det virker som om nervøsiteten er høyere her enn der. Gratulerer til alle nygraverte! Hvilket forum er det andre Antoine?
Krumelur Skrevet 21. oktober 2013 #674 Skrevet 21. oktober 2013 Det høres absolutt ut som en plausibel teori Lilla! Tror kanskje jeg også hadde el en dag seinere pga sein positiv test og at jeg hadde så innmari vondt dagen etter el skulle vært. Men en dag har vel ikke så mye å si. Krysser fingrene for deg ♥ Skjønner det med penger, hvis alt er bra nå må det bli med denne ene gangen, selv om jeg gjerne skulle vært ved 12 uker også. 1300 kr er ganske mye for meg nå om dagen. Håoer alt går bra for osd alle i dag!
nimmelim Skrevet 21. oktober 2013 #675 Skrevet 21. oktober 2013 lykke til jenter Det har gått bra med dere alle! Ro ned nå da
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå