Musemorbr / Skrevet 1. september 2013 #1 Skrevet 1. september 2013 Tøfler, ullundertøy, en joggebukse og jakke, en tynn ulldress, sokker og lester, ytterjakke, regntøy, støvler og votter. Er det nok? Hva har jeg ikke tenkt på?
GeeGee Skrevet 1. september 2013 #2 Skrevet 1. september 2013 Tøfler, ullundertøy, en joggebukse og jakke, en tynn ulldress, sokker og lester, ytterjakke, regntøy, støvler og votter. Er det nok? Hva har jeg ikke tenkt på? Parkdress?
Gjest meg&mini Skrevet 1. september 2013 #3 Skrevet 1. september 2013 Ser bra ut det, men du har vel flere sett? Jeg synes det er veldig greit med flere par sokker, ullsett og votter.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #4 Skrevet 1. september 2013 Tynn parkdress? Har skjønt at det ikke brukes alle steder i landet. Men her er den hvertfall mye i bruk fra nå og fram til snøen/frosten. Anonymous poster hash: 3cc33...8fc
moota m storebror&lillebror Skrevet 1. september 2013 #5 Skrevet 1. september 2013 Nå er minsten skolegutt (), men hadde i fjor; 2 par boksershorts, 2 par sokker + ullsokker, ullsett, fleecesett, t-shirt, tynn genser og joggebukse, 2 stk. tjukke gensre/fleece jakker, skalljakke og skallbukse, reima høstdress, vinterbukse, vinterjakke, regnhatt, regnvotter og vanlige ullvottter, vintersko, dock boots, crocs til å ha inne, luer i flere tykkelser og sånne med hals, joggesko, hel uldress og jonas varmemaske. Ja skapet og hylla og korga og alle knaggene hans var fulle Men fikka lltid skryt av bhg om at han aldri manglet noe også Trang aldri å sitte hjemme når det regnet å lure på om han var våt eller hadde nok klær.
Musemorbr / Skrevet 1. september 2013 Forfatter #6 Skrevet 1. september 2013 Ja, vi har jo flere sett av det hele, men er det ikke nok med ett av hver i bhg? Jeg bor uansett 5 minutter unna, og er hjemmeværende. Parkdress har vi ikke på budsjettet i år, men i samtale med styrer sa hun at regnbukse og ytterjakke gikk fint.
Gjest meg&mini Skrevet 1. september 2013 #7 Skrevet 1. september 2013 Jeg synes det er greit med to skift i barnehagen i hvertfall:)
Musemorbr / Skrevet 1. september 2013 Forfatter #8 Skrevet 1. september 2013 Ok da finner jeg frem et sett skift til. Og et fleece sett.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #9 Skrevet 1. september 2013 Vi har regntøy, støvler, regnvotter, luer, tynne votter, ullklær, jakke, utebukse (som brukes veldig mye), hals og joggesko. Skal enda kjøpe høstsko (mellomting mellom vinterstøvler og joggesko). I skuffen har vi inneklær. Foreløpig to skift av alt (ullundertøy, gensere, bukser, strømpebukser, t-skjorter, truser og sokker). Anonymous poster hash: c8b96...e64
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #10 Skrevet 1. september 2013 Regnbukse er vel ikke varmt nok på de kaldeste dagene? Anonymous poster hash: 48b77...3bd
Musemorbr / Skrevet 1. september 2013 Forfatter #11 Skrevet 1. september 2013 Regnbukse er vel ikke varmt nok på de kaldeste dagene? Anonymous poster hash: 48b77...3bd Parkdress er vel ikke foret? Vi har tre sett regntøy, og det ene har for. Med ull under går det nok. Det blir ikke parkdress i år med mindre vi får beskjed fra bhg om at han må ha det.
Musemorbr / Skrevet 1. september 2013 Forfatter #12 Skrevet 1. september 2013 Bare så det er sagt... vi har to gode vinterdresser, så han lider ingen nød når det blir virkelig kaldt.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #13 Skrevet 1. september 2013 Vi bruker ikke oljeklær, altså plastik regntøy, bruker kun gore tex. Har bergans, hh, og troll. Har ullfrotte og fleece til å ha under så det blir varmt nok. Vi bor på vestlandet og temeraturen svinger mellom 15-4 grader på et øyeblikk, og det varierer mellom regn og opplett. Synest det er nytrist å se på alle ungene i oljehyre, når det er opplett eller bare drypper, og plutselig kommer sola ut, og så er det absolut et poeng at tøyet puster. Har vatterte vinterklær, mer som ski klær til å ha på på de kalde og tørre dagene. Ellers må man jo ha litt sokker og truser, og innetøy. Anonymous poster hash: b82f5...c6e
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #14 Skrevet 1. september 2013 Bare så det er sagt... vi har to gode vinterdresser, så han lider ingen nød når det blir virkelig kaldt. problemet med regntøy er jo at det ikke puster og da blir det fort klamt. Vi har som regel to sett med ullundertøy, et sett med fleece, truser, sokker, joggedress, regntøy(foret heldress), parkdress, gummistøvler, regnvotter, en tynn bomullslue og en tynn ullue. ytterjakka tar vi med hver dag. Anonymous poster hash: 49de8...565
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #15 Skrevet 1. september 2013 Jeg hengeer vinterdressen i barnehagen tidlig. Mine barn liker å ha den på seg og lite under istede for masse lag på lag nå som tempraturen er veldig varierende. Barnehagen syns det er litt tidlig, men de ser at ungene heller vil ha denne enn mye annet. Ungene må kle på seg selv i barnehagen også, så de syns det er bedre å ta den på. Også vet jeg den er der om det plutselig er vær for at de må ha den. Anonymous poster hash: 97e90...26b
Musemorbr / Skrevet 1. september 2013 Forfatter #16 Skrevet 1. september 2013 Jeg hengeer vinterdressen i barnehagen tidlig. Mine barn liker å ha den på seg og lite under istede for masse lag på lag nå som tempraturen er veldig varierende. Barnehagen syns det er litt tidlig, men de ser at ungene heller vil ha denne enn mye annet. Ungene må kle på seg selv i barnehagen også, så de syns det er bedre å ta den på. Også vet jeg den er der om det plutselig er vær for at de må ha den. Anonymous poster hash: 97e90...26b Det kommer nok vi også til å gjøre. Det er jo maks en mnd til frosten er her. Det er vel ikke noen regel som heter at det må være snø og et visst antall kuldegrader før dressen tas i bruk.
Musemorbr / Skrevet 1. september 2013 Forfatter #17 Skrevet 1. september 2013 Bare så det er sagt... vi har to gode vinterdresser, så han lider ingen nød når det blir virkelig kaldt. problemet med regntøy er jo at det ikke puster og da blir det fort klamt. Vi har som regel to sett med ullundertøy, et sett med fleece, truser, sokker, joggedress, regntøy(foret heldress), parkdress, gummistøvler, regnvotter, en tynn bomullslue og en tynn ullue. ytterjakka tar vi med hver dag. Anonymous poster hash: 49de8...565 En tynn lue er pakket, men nå pakker jeg en av ull også. Ser jo at det kan være lurt. Hvis han plages med å bli klam får vi nok helt sikkert beskjed. Det har ikke skjedd ennå her hjemme.
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #18 Skrevet 1. september 2013 Er ikke blitt skikkelig høst enda her, eller med dagens vær så ser det ut som at høsten er kommet da.... Har til nå kun gått i tight eller short og t skjorte i barnehagen! vært 20 grader......... Når høsten kommer har jeg alltid: et bra regntøy, støvler, parkdress, flecce, truser, sokker, og et klesskift liggende. Og regnhatt! Anonymous poster hash: 8e7ae...278
Anonym bruker Skrevet 1. september 2013 #19 Skrevet 1. september 2013 Nå er minsten skolegutt ( ), men hadde i fjor; 2 par boksershorts, 2 par sokker + ullsokker, ullsett, fleecesett, t-shirt, tynn genser og joggebukse, 2 stk. tjukke gensre/fleece jakker, skalljakke og skallbukse, reima høstdress, vinterbukse, vinterjakke, regnhatt, regnvotter og vanlige ullvottter, vintersko, dock boots, crocs til å ha inne, luer i flere tykkelser og sånne med hals, joggesko, hel uldress og jonas varmemaske. Ja skapet og hylla og korga og alle knaggene hans var fulle Men fikka lltid skryt av bhg om at han aldri manglet noe også Trang aldri å sitte hjemme når det regnet å lure på om han var våt eller hadde nok klær. Bra jobbet:) Viktig med orden i sakene:) Anonymous poster hash: 8e7ae...278
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå