Gå til innhold

Nok med 4 flasker i døgnet til baby på 2,5 mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har de siste 3 ukene stabilisert seg med 5 måltider i døgnet inkl en flaske på natta. De siste 3 nettene har han kuttet nattflaska og sovet til ca 6. (har da fått siste flaske ca 19.30 kvelden før)

Har forsøkt de siste to dagene å tilby mat oftere slik at det skal bli 5 måltid i døgnet slik som anbefalt fra MMEprodusenten men da blir han så sinna, kaver mye og vil ikke spise noe særlig. Er det for lite med 4 måltider i døgnet eller bør jeg bare la ham styre det selv? Ligger på midten på percentilen og spiser ca 150-170 ml pr flaske. (bortsett fra de gangene jeg tilbød forofte, da spiste han ca 100-130.

Ber selv om mat etter ca 4-4 1/2 time.

Noen som kan dele sin kunnskap/erfaring?

 

Anonymous poster hash: 0e19e...7a6

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vil tro det holder og at han tydeligvis styrer dette fint selv, så lenge han legger på seg og alt er ok så ser jeg ingen grunn til å gjøre noe med det.

Hvorfor rote med noe som fungerer?

 

 

Anonymous poster hash: 41f6c...eed

Skrevet

Min er 2,5 mnd, og spiser 5-6 måltider (150ml).. Hørtes litt lite ut med 4 flasker, men hvis han er fornøyd, så er det sikkert nok for han :)



Anonymous poster hash: b6fc8...985
Skrevet

Takk :)

Hi

 

Anonymous poster hash: 0e19e...7a6

Skrevet

Samme her, fikk beskjed på HS at det bare var å slappe av for han la på seg og var fornøyd.

Skrevet

De skal ha ca 10-15% av egen kroppsvekt pr døgn. Det er ganske store måltider så regner med at mengden totalt er helt passe. :) Min hadde 8-10 måltider da han var så liten, men mye mindre måltider. Først rundt 6 mnd var han oppe i 150-200 ml. :)

 

Anonymous poster hash: cbafd...d8e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...