Gå til innhold

28 uker, bekkenløsning og nattjobbing


Anbefalte innlegg

Skrevet

Var på jobb i natt, første natt etter ferien. Har slitt i ferien med lite søvn pga bekkensmerter og et økt søvnbehov, samt lav blodprosent. Så har vært travelt med 4 uker ferie med to små. 

 

Når jeg kom hjem i dag fikk jeg ikke sove pga smerter, tok en paracet, men ingen effekt. Så nå har jeg omtrent ikke blundet etter 9 timer natt, og skal på natt igjen. Kjenner meg helt ferdig og mannen rister bare på hodet av at jeg skal gå på jobb når jeg omtrent ikke klarer å gjøre noe hjemme. Hva gjør jeg? Nytter ikke å gå over på dag heller, for det mye tyngre fysisk (løft osv, er sykepleier).



Anonymous poster hash: 4d109...c30
Videoannonse
Annonse
Skrevet

ingen? :(



Anonymous poster hash: 4d109...c30
Skrevet

Ville ringt og sakt at du var syk, ikke greit å gå som en zombie på jobb. Tenk hvis du gjør en feil med medikamenter el noe annet, da blir det bråk. Du er også forpliktet til å stille våken nok til å utføre arbeidsoppgavene dine, det er du ikke nå.

Få deg en legetime, det er ikkeanbefalt å jobbe nattevakter som gravid. Økt fare for tidlig fødsel, lav fødselsvekt mm.

Hilsen nattevakt

 

Anonymous poster hash: 22353...4a9

Skrevet

Hei, er sykepleier selv-jobber på sengepost/sykehus. Det er en fryktelig jobb psykisk og fysisk med bebbis i magen. Jeg hadde og bekkenløsning og slet masse på nattevakter, helt til jeg fikk vite at etter halvveis gått sv dvs 20 uker har en krav på å ikke gå netter. Om du allikevel ikke kan gå dag og aften, ta det opp med legen og sykemeld deg med god samvittighet. Jeg slet meg helt ut på jobb, da jeg var redd for å sykemelde meg, noe som resulterte i en rekke problemer for meg og den lille.

Lykke til<3

Skrevet

Ja, det er tungt med denne snuingen av døgnet, blir helt utav det. Både fysisk og psykisk. Det er å snu døgnet, tunge løft og denne inn og ut av bil (hj.spl.) som er verst. Og alt det er likt på dagtid/kveld, utenom å snu døgnet da, men tror jeg hadde vært like ferdig da også. 

 

Er vel pga jeg er redd for hvordan sjefen reagerer jeg ikke tør å sykemelde meg. Redd jeg bryter sammen om jeg går til lege også. Dette er det siste svangerskapet mitt, og jeg vil bare nyte det, men føler bare jeg sliter nå. Er 2,5 mnd til jeg går ut i permisjon så er jo en stund :( 

 

HI



Anonymous poster hash: 4d109...c30
Skrevet

Sinnssykt at gravide skal gå nattevakter. Bare sånn at dere vet det så har visstnok Legeforeningen fått tariffestet at deres medlemmer ikke skal jobbe natt under graviditeten. Men kan ikke å gå over på dagjobbing være et alternativ for deg da, da er det kanskje lettere for arbeidsgiver å tilrettelegge for deg?( flere på jobb)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...