Anonym bruker Skrevet 12. august 2013 #1 Skrevet 12. august 2013 Sønnen min begynte ikke å bruke ull før han begynte i barnehagen. Så hadde ikke tenkt å kjøpe inn ull til den nye babyen som kommer i november heller. Men så blir jeg usikker. Jeg har kjøpt inn en ulldress til å ha utenpå tøyet og en ull-lue. Men ikke noe mer, ingen ullpysjer f.eks. Hva tenker dere? Anonymous poster hash: a9a24...23f
Elsker livet Skrevet 12. august 2013 #2 Skrevet 12. august 2013 Jeg tenker at babyer ikke trenger ull, men jeg er ingen ullfanatiker og syns egentlig ikke man skal kle barn i ull før de kan si om de liker det eller ei. Mange reagerer på ull, og jeg vil helst ikke plage babyen min. Jeg foretrekker claire ull som har bomull på innsiden det første året. Etterhvert kan man gjerne gå over til ren ull så lenge barnet trives i det. Er jo veldig praktisk når de er aktive ute i kaldt vær.
Elsker livet Skrevet 12. august 2013 #3 Skrevet 12. august 2013 Nå tenkte jeg på ulltøy som berører huden. Ulldresser o.l. syns jeg er helt greit.
Gjest Sekretøsa Skrevet 12. august 2013 #4 Skrevet 12. august 2013 Min Mellomste er født i september, og brukte bare ull det første halvåret.
☆☆☆ Skrevet 12. august 2013 #5 Skrevet 12. august 2013 Nødvendig er det vel ikkje, men vi synes det er kjekt med ull. Drt var ullkleda vi endte opp med å bruke mest. Fekk marsbaby sist, og skal ha i november denne gongen. Trur nok det blir mykje ull på lillesøster også.
Anonym bruker Skrevet 12. august 2013 #6 Skrevet 12. august 2013 Jeg brukte det ikke på første som ble født i februar, men måtte kjøpe inn til andre når babyen fikk den puta (alt annet ble klissvått av svette). Anonymous poster hash: b47b9...59f
Appelsinpiken Skrevet 12. august 2013 #7 Skrevet 12. august 2013 Vi bruker kun ull, og da som regel devold, som innerste lag fra oktober til april.
skjotta Skrevet 12. august 2013 #8 Skrevet 12. august 2013 jeg har handlet ull på salg til babyen. han er født i mai, men vinteren kommer. tenker det blir deilig for ham å være i ull når vi må i bilen om morgenen for å kjøre storesøster til skolen eller når vi er på trilletur og på butikken osv...
Anonym bruker Skrevet 12. august 2013 #9 Skrevet 12. august 2013 Det finnes ull/silkeblandinger som er riktig gode. Anonymous poster hash: a5840...ad8
Gjest Hercule Poirot Skrevet 12. august 2013 #10 Skrevet 12. august 2013 (endret) Har to barn, født i april og mai, og fra september det året de ble født har de alltid hatt ull som innerste lag i vinterhalvåret. Ull er gull for oss, fra sept/okt til april/mai. Så jeg er jo blant dem som anbefaler ull. Gjerne ull/silkeblanding, det er jo bare så mykt og deilig. Endret 12. august 2013 av Hercule Poirot
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå