Anonym bruker Skrevet 11. juli 2013 #1 Skrevet 11. juli 2013 Bare for alle andre. Jeg er ikke tynn, men heller ikke stor. Folk mener jeg raser ned i vekt, men jeg ser det ikke. På morgenen har jeg null matlyst så da drikker jeg bare en nutrilettshake for å fylle opp magen med noe. Til lunsj drikker jeg en kopp kaffe. Det hender jeg spiser litt jordbær eller banan innimellom og drikker et par kopper kaffe til i løpet av dagen. Spiser en vanlig middag, dog samme porsjonsstr. som 3-åring Til kvelds spiser jeg som regel 2 brødskiver eller noe frukt. Jeg lever helt fint med dette, hvorfor kan ikke andre la meg spise det jeg orker istedet for å mase? Anonymous poster hash: 5e8cd...244
Lammelåret Skrevet 11. juli 2013 #2 Skrevet 11. juli 2013 Hvordan fungerer du til daglig? Blir du fort sliten, irritert? Hodepine og dårlig konsentrasjon og utholdenhet?
ms.Pond Skrevet 11. juli 2013 #3 Skrevet 11. juli 2013 Antakelig fordi folk ofte er veldig flinke til å henge seg opp i hva andre gjør og ikke gjør som er annerledes enn det de selv gjør. Jeg kan godt argumentere med at du spiser alt for lite, men så lenge du føler du fungerer bra, ikke er verken syltynn eller diger og du ikke har noen form for spiseforstyrrelse, så regner jeg med at du er voksen nok til at du kan styre matinntaket ditt selv. Kjenner en som er litt sånn selv. Han spiser ikke frokost, og drikker kun kaffe fram til klokka er rundt ett-to, eller enda senere på dagen. Men han tar igjen spisinga på kvelden, og kan gjerne unne seg mye godt da. På den annen side, hvis du først begynte å spise skikkelig frokost kan det godt hende at du ville få økt matlyst utover dagen.
Lammelåret Skrevet 11. juli 2013 #4 Skrevet 11. juli 2013 mama foodie sier mye bra, synes jeg. Anonym bruker vet sikkert at hennes spisemønster er uheldig og i lengden kan være skadelig, så det er absolutt lurt å ta grep, men samtidig kan et kaotisk liv føre til at maten forstyrres, for noen er det en logisk sammenheng der. Kan være mange andre grunner til at spisemønsteret endres. Det jeg ser på som bekymringsfullt er om dette spisemønsteret er valgt. Det fungerer ikke i lengden, selv om det er lett å la seg lure til å tro det.
Anonym bruker Skrevet 11. juli 2013 #5 Skrevet 11. juli 2013 Jeg fungerer helt fint. Jobber som normalt og tar meg av og leker med barnet. Ikke er jeg syk eller noen ting. Jeg er bare ikke sulten, men allikevel skal folk prøve å få meg til å proppe i meg mat jeg ikke orker Anonymous poster hash: 5e8cd...244
Lammelåret Skrevet 11. juli 2013 #6 Skrevet 11. juli 2013 Husk på at kroppen din trenger næring selv om du fungerer bra og den ikke gir signaler du oppfatter (som sult). Skjønner at det er plagsomt med andres bemerkninger. Det vekker noe i folk når noen knapt nok spiser.
BettyBoob Skrevet 11. juli 2013 #7 Skrevet 11. juli 2013 Høres ut som meg. En enkel latte på lett til frokost, nutrilettbar til lunsj og så vanlig middag - men liten porsjon. Det er d kroppen min trenger for å holde vekta på stedet hvil - og er jeg sulten utover dette så spiser jeg noe!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå