Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #1 Skrevet 9. juli 2013 ...bortsett fra å handle for en uke/ to om gangen. Anonymous poster hash: 58a8a...da8
Gjest Skrevet 9. juli 2013 #2 Skrevet 9. juli 2013 Handler store kvantum når det er salg på noe, feks brunost til 49,. i stedet for 80 kroner.
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #4 Skrevet 9. juli 2013 Oppvaskemaskinmiddel på rema, 13,- for e kg. Klesvaskemiddel biotex i store bokser fra europris, veldig bra, blirveldig rent, tar alle flekker og lukter godt. Glansemiddel fra europris. Billig hvitost. Kjøttdeig fra nordfjordkjøtt (rema) og ellers rene kjøttprodukter og meieriprodukter. Kjøe frukt ofte i små kvanta, da blir alt spist :-) Styre unna halvfabrukata. Kjøper sjampo, dusjsåpe etc på europris. Anonymous poster hash: 57ff8...71f
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #5 Skrevet 9. juli 2013 oppvaskmiddel, vaskemidler og div andre rengjøringsmidler- kjøp på felleskjøpet! Vær obs på at snop er dyrt Unngå å kjøp mye frukt og grønt hvis det ikke spises opp Handle ut fra middagsliste for uken spis opp det som er i frysen og planlegg middag rundt hva du allerede har. Anonymous poster hash: f1530...d5c
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #6 Skrevet 9. juli 2013 Spis mer bønner og linser. Ha en eller flere vegetardager i uka. Eddik er flott til å vaske med og billig. Anonymous poster hash: a4316...003
☆☆☆ Skrevet 9. juli 2013 #7 Skrevet 9. juli 2013 Et opp det du kjøper, den dyraste maten er den som går i bossbøtta.
Suretær Skrevet 9. juli 2013 #8 Skrevet 9. juli 2013 Vanne ut Zalo. Alltid gjort det. Det er veldig konsentrert, så jeg blander alltid ut en ny til 4 nye! Spar på de gamle flaskene og vips så har du leeeeeenge;)
DaTuMa Skrevet 9. juli 2013 #9 Skrevet 9. juli 2013 Planlegge innkjøpene sånn at råvarene passer til flere middager. Kjøpe billigprodukter der det passer, ikke alt smaker like godt - men mye er bra. Lag store porsjoner og frys ned. Bruk opp restematen.
valkyrien Skrevet 9. juli 2013 #10 Skrevet 9. juli 2013 Dere som kun handler en gang i uka: Hvordan får dere grønnsakene til å holde seg? Synes de blir stygge/ekle etter et par dager... Og hvor store kjøleskap har dere, som får plass til mat for ei uke?
Superdolly Skrevet 9. juli 2013 #11 Skrevet 9. juli 2013 Dere som kun handler en gang i uka: Hvordan får dere grønnsakene til å holde seg? Synes de blir stygge/ekle etter et par dager... Og hvor store kjøleskap har dere, som får plass til mat for ei uke? Har kjølerom i tillegg til vanlig kjøleskap, så plass er ikke noe problem. Noen grønnsaker blir fort stygge, men jeg legger opp planen for uka sånn at vi spiser opp først det som holder seg dårligst.
elskerlivet Skrevet 9. juli 2013 #12 Skrevet 9. juli 2013 Tupperware ventsmartbokser holder grønnsakene i flere uker :-)
valkyrien Skrevet 9. juli 2013 #13 Skrevet 9. juli 2013 Dere som kun handler en gang i uka: Hvordan får dere grønnsakene til å holde seg? Synes de blir stygge/ekle etter et par dager... Og hvor store kjøleskap har dere, som får plass til mat for ei uke? Har kjølerom i tillegg til vanlig kjøleskap, så plass er ikke noe problem. Noen grønnsaker blir fort stygge, men jeg legger opp planen for uka sånn at vi spiser opp først det som holder seg dårligst. Aha, da skjønner jeg at plassen ikke blir noe problem Vet du om noe sted det står liste over holdbarhetstid på de vanlige grønnsakene? Jeg er helt nek når det kommer til sånt
Gjest lemon-aid Skrevet 9. juli 2013 #14 Skrevet 9. juli 2013 Hvis jeg hadde hatt en større frys, så hadde jeg slippet å handle omtrent annenhver dag ;( Utrolig frustrerende å ikke ha nok plass til matvarer..! Noen som har tips å komme med der?
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #15 Skrevet 9. juli 2013 Mine ting (som jeg kommer på): *middagslister for to uker *kjøper billig håndsåpe og oppvaskmiddel på Rema *kjøper billige vasketabletter til oppvaskmaskin på Rema, men "skikkelig" glansemiddel. Skinnende rent *kjøper billig brus (vi er ingen brusdrikkere, men har i tilfelle noen kommer innom) *blitt flinkere til å bruke opp restemat (mye godt kan brukes i omelett osv) *kjøper i større kvanta hvis noe er på tilbud som jeg VET er billigere (brunost osv) *ser alltid på kilospris *i perioder der frukt er dyrt, kjøper jeg mer grønnsaker å kutter opp til kos *kjøper mange billigprodukter (Landlord osv) å "fresher" opp med krydder og andre ting *kjøper Coop sitt potetgull ja.... det var i alle fall noe av det jeg kom på. Har stort kjølerom, så ingen problem å storhandle her i huset. I tillegg sparer jeg både tid og penger på å gjøre det slik! Anonymous poster hash: df4f2...ff7
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #16 Skrevet 9. juli 2013 Hvis jeg hadde hatt en større frys, så hadde jeg slippet å handle omtrent annenhver dag ;( Utrolig frustrerende å ikke ha nok plass til matvarer..! Noen som har tips å komme med der? Hva med å investere i en større fryser? Anonymous poster hash: df4f2...ff7
Frøken Ubesluttsom Skrevet 9. juli 2013 #17 Skrevet 9. juli 2013 Dere som kun handler en gang i uka: Hvordan får dere grønnsakene til å holde seg? Synes de blir stygge/ekle etter et par dager... Og hvor store kjøleskap har dere, som får plass til mat for ei uke? Går an å kjøpe frossen grønnsaker... Holder seg lenge i fryseren. Har ikke så stort kjøleskap men god plass i fryseren...
Gjest lemon-aid Skrevet 9. juli 2013 #18 Skrevet 9. juli 2013 Hvis jeg hadde hatt en større frys, så hadde jeg slippet å handle omtrent annenhver dag ;( Utrolig frustrerende å ikke ha nok plass til matvarer..! Noen som har tips å komme med der? Hva med å investere i en større fryser? Anonymous poster hash: df4f2...ff7 Jepp. Men så var det plassen da ;-) Hehe..
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #19 Skrevet 9. juli 2013 Vær usunn. Karbohydratrik mat og ferdigmat er mye billigere enn ordentlig mat. Kiloprisen på kjøttkaker, fiskekaker, karbonader etc er mye lavere enn ren karbonadedeig, fisk etc. Ris, kneipbrød, pasta, poteter... Potetgull er mye billigere enn f.eks. spekemat, sjokolade billigere enn å lage sjokolade selv av rått kakaopulver og kokosfett, kjøpeis koster ikke en brøkdel av hjemmelaget is uten sukker og med masse eggeplommer, etc etc. Anonymous poster hash: 00fcc...083
Kjærepære Skrevet 9. juli 2013 #20 Skrevet 9. juli 2013 Så fint at alle anonyme er seriøse... Her sparer vi faktisk litt på å kjøpe sunn mat på Kiwi altså sånn som de har priskutt på. Trodde det bare var en gimmick som ikke stemte, men økologiske varer der er billigere enn normalvarer, og det er ikke mye vanlig i andre butikker. Vi har forresten bittelite kjøleskap, men endel fryseplass. Er vanskeligst å få plass til grønnsakene ...
Den perfekte mor, påan igjen Skrevet 9. juli 2013 #21 Skrevet 9. juli 2013 Vær usunn. Karbohydratrik mat og ferdigmat er mye billigere enn ordentlig mat. Kiloprisen på kjøttkaker, fiskekaker, karbonader etc er mye lavere enn ren karbonadedeig, fisk etc. Ris, kneipbrød, pasta, poteter... Potetgull er mye billigere enn f.eks. spekemat, sjokolade billigere enn å lage sjokolade selv av rått kakaopulver og kokosfett, kjøpeis koster ikke en brøkdel av hjemmelaget is uten sukker og med masse eggeplommer, etc etc. Anonymous poster hash: 00fcc...083 Du kan jo ikke sammenligne ren fisk med fiskefarseprodukt! Kjøp fersk fisk, eller frossen fisk for den saks skyld, og lag fiskekaker og fiskeboller fra bunnen av, så blir det billigere enn å kjøpe de ferdige. At potetgull er billigere enn spekemat er da heller ikke reelle alternativer. Potetgull er godteri (og laget av den billige grønnsaken potet), mens spekemat er mat, og laget av rent kjøtt ( og produksjonstiden er mange ganger lenger enn potetgull) Snop er dyrt, så der lønner det seg å knipe inn. Lage mat fra bunnen av lønner seg, og planlegging er alfa og omega. Se noen episoder av hellstrøm rydder opp hjemme så får du mange gode tips:-)
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2013 #22 Skrevet 9. juli 2013 Vær usunn. Karbohydratrik mat og ferdigmat er mye billigere enn ordentlig mat. Kiloprisen på kjøttkaker, fiskekaker, karbonader etc er mye lavere enn ren karbonadedeig, fisk etc. Ris, kneipbrød, pasta, poteter... Potetgull er mye billigere enn f.eks. spekemat, sjokolade billigere enn å lage sjokolade selv av rått kakaopulver og kokosfett, kjøpeis koster ikke en brøkdel av hjemmelaget is uten sukker og med masse eggeplommer, etc etc. Anonymous poster hash: 00fcc...083 Du kan jo ikke sammenligne ren fisk med fiskefarseprodukt! Kjøp fersk fisk, eller frossen fisk for den saks skyld, og lag fiskekaker og fiskeboller fra bunnen av, så blir det billigere enn å kjøpe de ferdige. At potetgull er billigere enn spekemat er da heller ikke reelle alternativer. Potetgull er godteri (og laget av den billige grønnsaken potet), mens spekemat er mat, og laget av rent kjøtt ( og produksjonstiden er mange ganger lenger enn potetgull) Snop er dyrt, så der lønner det seg å knipe inn. Lage mat fra bunnen av lønner seg, og planlegging er alfa og omega. Se noen episoder av hellstrøm rydder opp hjemme så får du mange gode tips:-) Poenget er at ren fisk er dyrere enn farseprodukter, så nei, det er ikke billigere å lage selv. Derimot er det mye bedre og sunnere, så jeg tar den ekstra kostnaden. Men er ikke det jeg anbefaler om noen har dårlig råd. Potetgull er salt snack, og spekemat er salt snacks. Jeg skjønner jo godt hvorfor det siste er dyrere, men det gjør jo dessverre igjen at det usunne alternativet er billigst. For meg er det reelle alternativer, om jeg har lyst på noe salt er det de to tingene det står mellom. Og snop er ikke dyrt. Friske bær f.eks. er mye dyrere (det er det jeg ser på som et reelt alternativ til snop, hvis man har lyst å kose seg med noe søtt og godt). Evt kan ost være et alternativ til dessert, men det er også dyrere enn karbo-kliss av sukker og hvete. Anonymous poster hash: 00fcc...083
Anonym bruker Skrevet 10. juli 2013 #23 Skrevet 10. juli 2013 Er det noen som har tips til en god og billig gulost som smelter ordentlig? Anonymous poster hash: 1b672...22e
Poetika med K Skrevet 10. juli 2013 #24 Skrevet 10. juli 2013 Vanne ut Zalo. Alltid gjort det. Det er veldig konsentrert, så jeg blander alltid ut en ny til 4 nye! Spar på de gamle flaskene og vips så har du leeeeeenge;) Tuller du? Er det ikke bare å ta en fjerdedel av vanlig "dose" i oppvaskvannet?! Den der skjønte jeg ikke poenget med
☆☆☆ Skrevet 10. juli 2013 #25 Skrevet 10. juli 2013 Er det noen som har tips til en god og billig gulost som smelter ordentlig? Anonymous poster hash: 1b672...22e Kjøp på tilbod, uopna ost held seg lenge. Eg har 3 kg gouda til 39, 90 i kjøleskapet, no er synnøve gulost til den prisen på obs.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå