Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en meeeeget voksenavhengi snart toåring hjemme som krever fokus HELE dagen. Jeg begynte å bli litt desperat og ville finne aktiviteter som fenger henne+lære henne å leke mer selvstendig.

Jeg søkte vel etter "toddler activities" eller noe sånt på youtube, og havnet på temaet montessori. 

Etter en uke med litt montessori-nybegynnererfaring og en god del nye hjemmelagde (billige!!) leker må jeg si jeg er ganske hekta!

Anbefaller dere å ta en titt! Google, youtube = masse gode tips!

 

Frøkna mi satt i en time helt selv i sta og helte tørr grøtris fra en skål til en annen med en måleskje :) Fantastisk!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så bra! :) Jeg kan altfor lite om Montessori til å uttale meg noe om det, men generelt tror jeg barn lærer for lite å leke alene nå til dags. Jeg tror barn ofte har for mange "avanserte" leker rundt seg. Det enkle er ofte det beste :) Fortsett med grøtris :)



Anonymous poster hash: db765...adb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...