Plommen Skrevet 15. juni 2013 #1 Skrevet 15. juni 2013 Hei, Vi venter en liten en snart og har familie spredt over landet, de får dermed ikke sett den lille like mye som ønskelig. Vi har derfor blitt oppfordret til å dele bilder på Facebook så de kan få følge med, men jeg kjenner at jeg ikke er så intressert i å dele masse bilder og greier på FB. Så hørte jeg om noen som hadde laget en blogg for at familien kunne få følge litt med og syntes det hørtes litt kosligere ut. Det eneste jeg tenker på er at jeg ikke vil at alle skal ha mulighet til å lese den og heller ikke at det skal være søkbart på noen måte. Må innrømme at jeg er skeptisk til å legge ut bilder av babyen på nett i utgangspunktet og ønsker derfor å sikre dem så godt som mulig. Er det noen som vet hvordan dette kan gjøres? Er det mulig å ha en side hvor man må logge seg på og det ikke går ann å dele fra? Jeg skjønner jo at det alltid finnes en mulign for å kopiere noe fra en side, så helt sikkert blir det aldri. Vi kommer jo selvfølgelig bare til å legge ut ting vi kan stå for, og som vi føler ikke er til hinder for barnet senere.
You can call me Dårris Skrevet 15. juni 2013 #2 Skrevet 15. juni 2013 Jeg har lukket facebook-konto, og legger ut bilder så familien får sett og fulgt med der. Joda, facebook eier da bildene, men må si jeg tviler på at de har noen interesse av å publisere mine bilder. Og uansett så er det ingenting der som ikke tåler dagens lys. Tror du kan passordbeskytte en blogg også, men det har jeg aldri prøvd
LizbethOsnes Skrevet 18. juni 2013 #3 Skrevet 18. juni 2013 Jeg har blogg på Bloggbyen.com Her kan jeg sette passord på de innleggene jeg måtte ønske (alt som omhandler babyen). Hva med å prøve det?
Plommen Skrevet 19. juni 2013 Forfatter #4 Skrevet 19. juni 2013 Det hørtes veldig bra ut LizbethOsnes, det må sjekkes ut. Blir det da sånn at man må skrive inn et passord for hvert innlegg man vil lese eller slik at når man har skrevet inn passordet ser man alle innleggene om babyen?
LizbethOsnes Skrevet 19. juni 2013 #5 Skrevet 19. juni 2013 Jeg har det slik at jeg blogger offentlig om alt som ikke har med babyen i magen å gjøre Når jeg skriver et innlegg om henne ser jeg til høyre der man skriver innlegg, trykker på "Offentlig" og velger "Passordbeskyttet". Der skriver jeg inn det passordet jeg vil bruke - her bruker jeg alltid samme passord (altså det passordet mine nærmeste har fått av meg) Men jeg kunne også ha brukt noe ingen vet om jeg evt. bare ville la det stå kun for min egen del. Husk at innleggets overskrift viser for alle, også de som ikke har passordet. Men det gjør selvfølgelig ikke tekst eller bilder altså
LizbethOsnes Skrevet 19. juni 2013 #6 Skrevet 19. juni 2013 Hvis man først har skrevet inn dette passordet en gang (som besøkende på bloggen din) trenger du ikke å skrive det inn flere ganger, nei Det er kun om du bytter passord.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå