Anonym bruker Skrevet 11. juni 2013 #1 Skrevet 11. juni 2013 Hvor gammelt var barnet når de begynte på medisinen og hvor lenge hadde dere slitt med soveproblemer? Her har vi forsøkt å få til soving i 1,5 år uten hell. Siden hun var 6 mnd. gammel har hun våknet flere ganger hver natt og har også vansker for å sovne på kvelden. Prøvde Vallergan en periode i samråd med legen. Det ga effekt den lille stunden vi brukte det, men når vi sluttet var det rett tilbake til samme gamle. Mistenker jo at hun mangler hormonet melatonin (eller hva det nå heter) og dermed har problemer med søvnen Anonymous poster hash: c5087...608
Anonym bruker Skrevet 11. juni 2013 #2 Skrevet 11. juni 2013 Vi begynte da han var 4. Anonymous poster hash: 51734...c75
Askepott 3 barnsmor Skrevet 11. juni 2013 #3 Skrevet 11. juni 2013 Vi har prøvd det to gr en gang da hun var 8mnd og nå hun er 21mnd. Ingen effekt her.
Gjest Vicky Pollard Skrevet 11. juni 2013 #4 Skrevet 11. juni 2013 Har brukt det litt, da han var 9 mnd. Han brukte våkne hver natt og var våken 2-3 timer fra 3 om natten. Syntes ikke det virket men vel verdt et forsøk.
mbea Skrevet 11. juni 2013 #5 Skrevet 11. juni 2013 Tror jeg har lest noen av innleggene dine anngående søvn tidligere, men husker ikke hva mer dere har prøvt for å bedre søvnen. Selv hadde storesøster her kjempestore søvnproblemer, våknet 5-10 ganger hver natt. Det som visste seg å være problemene her var melkeallergi og væske i ørene. Så melkefritt kosthold, og øredren har gitt oss en jente som nå kan sove fra 19-06. Og det er vi kjempe fornøyd med. Ellers er hun ferdigbehandlet hos manuelterapeut for låsninger, utredet for reflux, har gode rutiner, er mye ute, får astmamedisin for natt hoste osv... Vallargen ble foreslått fra flere leger her som eneste løsning, men så traff vi på en lege som tok oss på alvor. Dren i ørene er det som har gjordt størst utslag. Og hun hadde bare hatt 1 ørebetendelse som vi visste om, og den ble oppdaget av øre nese hals legen... Håper virkelig du finner en løsning på søvnproblemene, er helt grusomt når de ikke sover.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå