Gå til innhold

Samsoving, madrass og krybbedød


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det anbefales jo ikke å bruke brukt madrass til baby, men hva med samsoving? Bør madrassen i dobbeltsengen byttes hvis man skal samsove trygt? Eller holder det å legge baby på et håndkle, soveskinn, teppe etc? Hvordan gjør dere som samsover det?

 

Anonym poster: 22d83207cac4d5add6e29287a9124ea6

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eh, det med krybbedød er mer knytte mot at babyen sover på magen om natta og ikke om madrassen er brukt eller ikke. Dessuten er det ingen som kan garanterer noka. Det kan jo skje ved å ligge på ny madrass for det. Cluet her er at du må passe på at ungen din ikke sover på magen alene. Jeg har 2 barn selv, den siste arvet madrassen etter storebroren, og hun er jo frisk og raskt den dag i dag. Prøv å slappe mest mulig av, krybbedød hører til sjeldenhet :)

 

Når det gjaldt samsoving så lå begge mine mellom meg og mannen min frem til de var 6mnd gammel siden jeg fullammet dem frem til da. Og det er på en gammel madrass.

 

Anonym poster: 691dca625f13ebb5293b5834941aa0a4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...