Gå til innhold

Hjelp, gjelder skade meldt inn til reiseforsikring!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har blitt frastjålet noe og meldt inn saken til mitt forsikringselskap, men saken er den at tingen jeg har blitt frastjålet er kjøpt i utlandet og jeg har derfor ikke kvittering og her i Norge koster gjenstanden 40% mer. Har derfor oppgitt norsk pris, men siden jeg ikke kan vise til kvittering så vil jeg muligens ikke få det erstattet? Koster jo penger og reise nedover og kjøpe nytt.

 

Kan jeg ringe forsikringen og opplyse om at det er kjøpt i Utlandet og at jeg faktisk ikke har kvittering? Hjelp, vet ikke hva jeg skal gjøre.

 

Anonym poster: 6837a3d068bf4a487ac8a05fdcf08cbc

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er vel gjenanskaffelse du skal ha dekket, kvitteringen er bare for å dokumentere at du faktisk har kjøpt/eid gjenstanden.

Skrevet

Du vil ofte kun få dekket ditt faktisk økonomiske tap (pris ved kjøp i utland). Dersom du kjøper ny tilsvarende gjenstand i Norge og kan fremlegge kvittering på ny gjenstand vil du kunne få dekket dette/mellomlegget da dette da er ditt faktisk økonomiske tap..

Skrevet

Du behøver ikke ringe noen. De tar kontakt om de vil ha dokumentert gjenstandens eksistens. Vanligvis gjør de ikke det.

 

Anonym poster: 7e38ba87542f4e4b6530cb10664ffb98

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...