Gå til innhold

Lar du barna sitte i bilen mens du er i butikken?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg gjør det. De sitter gjerne og ser på film mens jeg løper inn. Er ikke snakk om storhandling da, det er hvis jeg skal ha en ting eller to. Har alltid vindu(er) åpne hvis det er sol. Er jeg alene om å gjøre dette?

 

Anonym poster: 05bf2471e9b5b5937e9d24cc4bd77082

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei. barna mine er for små til det. De er 3 og 5 år. Kunne aldri falle meg å gå fra bilen med de i.

 

For meg har alder en del å si og hvor modne de er.

 

Anonym poster: 07407f4b464641ea7f7b9c202a709fee

Skrevet

Mine sitter i bilen når jeg handler hvis det passer seg sånn.. Vi bor på landet, det er veldig lite trafikk, jeg kjenner de ansatte i butikken, så hvis noe skulle skje med meg, så ringer de mannen min med en gang. Har ingen betenkeligheter med dette.

 

Ungene er 2,4 og 6 år..

 

Anonym poster: 45aa7ef9a9c511231898b4e3688ce824

Skrevet

Nei, det gjør jeg ikke.

Skrevet

Aldri! Hun blir 4 i sommer, og hun må nok pent være med inn i noen år til..

Skrevet

Det gjør jeg ikke med mine.

Skrevet

Jeg gjør d ikke, men ser at de fleste gjør d. Bor på bygda hvor alle kjenner alle men tør ikke la 2 åringen sitte alene igjen. Hørte om ei i nabokommunen som lot nøklene sto i hvor en biltyv tok bilen de får minuttene hun var inne i bilen. Hun fant heldigvis bilen m babyen i bak bak butikken.

Nå er d kanskje lite trolig at d skal skje, men 2 åringen kan også finne på mye rart dersom hun kommer seg ut av bilstoln. Er rask til å ta av selene over skuldrene!

Skrevet

Ja, de to eldste på 9 og 6 år sitter igjen i bilen om jeg skal en kjapp tur inn på butikken.

Skrevet

Jeg gjør det hvis eldste (4år) er der, men ikke hvis lillesøster er med. Hun er for lita til å forstå hvorfor jeg ikke er der. Men storebror kan jeg forklare hvor jeg skal og at han ikke får gå ut.

 

Bare om jeg skal inn en snartur uansett da, og vinduene står åpne om det er varmt. Låser ikke døra, men har barnesikring på låsen slik at han ikke kan gå ut på parkeringsplassen.

 

Anonym poster: 7642b61190bf3f7b5cfbf6577f91e317

Skrevet

Nei, ho er ikkje stor nok til å kome seg ut av bilen om nødvendig. Ein skuleunge kunne eg nok latt bli att etter ønske frå barnet.

Skrevet

Jeg gikk noen ganger kjappe turer inn i butikken da han var baby og jeg var ganske sikker på at han kom til å sove.. men bare for å kjøpe et brød eller noe.. Han våknet aldri.

 

Anonym poster: a25e93841dfa22d11b74788c994673f7

Skrevet

Nei, aldri inn på butikken. Men fyller diesel mens de sitter i bilen, men betaler som regel med kort ute i automaten. De er 2 og 4.

 

Anonym poster: 766525a08572c1255b0e968c794a49bc

Skrevet

Nei, aldri.

 

Anonym poster: 28b13e58f678f5d924c50ff723ceed08

Skrevet

Min på 2 år er for liten til det, hun har ikke tidsbegrep, mulighet til å gå å hente oss (må sitte fastspent så hun ikke stikker av selvsagt) og når det er så varmt som nå og hun ikke kan lufte selv i bilen så går det ikke. Hadde jeg hatt en 8-åring så hadde jeg sikkert gjort det ja, hvis han/hun ville det selv.

 

Anonym poster: 6b6dbb6147d52fbfb94ba5d7b93dda8a

Gjest tilda med to små <3
Skrevet

Mine får ikke sitte i bilen alene. De er 4 og 5 1/2. De er for små til å få seg ut omnoe skulle hende. Dessuten er de så greie å ha med inn at det aldri har vært noe behov for å sette dem igjen.

Skrevet

Nei. Men det hender det frister:-)

Skrevet

Nei, det gjør jeg ikke. Hun blir snart 4 år og blir med inn. Ikke har hun lyst og ikke får hun lov, så det er ikke noe problem:) Hadde vært så stressa hvis hun skulle ha vært igjen i bilen, at jeg hadde ikke fått handlet halve av listen :)

 

En gang har hun blitt igjen i bilen, og det var en tidlig morgen da hun og søskenbarnet hennes satt i bilstolene sine og jeg skulle fort inn på Statoil å kjøpe en brus:) Det får holde, det blir nok noen år til hun sitter igjen i bilene alene vil jeg tro:)

Skrevet

For moro skyld sjekket jeg hva lovverket her jeg bor (Texas) sier om å la barn sitte igjen i bilen. De har en grense på maks 5 minutter dersom barnet er yngre enn 7år. Skal barnet være igjen i bilen i mer enn 5 minutter må en som er 14år eller eldre være tilstede.

 

Min fyller snart 4 år og må derved bli med inn i butikken i hvertfall 10år til ;)

Skrevet

8-åringen sitter og spiller på mobilen, de andre som er 2 mnd og 5 år er med inn.

 

Anonym poster: 789b6f135d44495ecb9482e59d543783

Skrevet

Ops, jeg har gjort det, min er snart 3 år. Jeg hadde parkert like ved inngangen, hadde STOR handla, så glemte jeg selvføgelig en VIKTIG ting jeg MÅTTE ha til middagen. (ost til pizza).

Jeg forklarte ungen at jeg skulle inn å kjøpe ost. Ungen fikk faktisk valget, sitte her med kos og sutt, mens mamma løper inn å kjøper ost, eller være. Sitte her sa barnet.

Jeg løp inn, så om det var mye folk, det var det ikke, så da kjøpte jeg osten jeg måtte ha. Hadde det vært mye folk hadde jeg gått ut igjen å henta ungen.

 

 

Hender jeg gjør det hjemme også. Lar mini sitte i bilen til jeg har gått inn med alt som skal inn i bilen. Så han til slutt.

 

Jeg tenker at ungen fikk tillit den gangen, han smilte og sa jaa, da jeg kom i bilen igjen med osten. Det mamma sa stemte faktisk. Hun kjøpte ost ;-)

 

 

Det er ikke ofte jeg har gjort det, det var kun den gangen tror jeg.

 

Anonym poster: 155c5335e82b4635fe7c24dfa7887622

Skrevet

Ja, hun på snart 8 er stor nok til å passe på han på 3 1/2, men bare om det er et kjent sted, de vet hvordan de skal finne meg og jeg ikke er redd det skal komme noen uvedkommende og det ikke tar for lang tid.

 

Anonym poster: f708a25921c59545932fcff5d1720caa

Skrevet

Nei, aldri inn på butikken. Men fyller diesel mens de sitter i bilen, men betaler som regel med kort ute i automaten. De er 2 og 4.

 

Anonym poster: 766525a08572c1255b0e968c794a49bc

 

Da står du jo med bilen. Og barna bør være i bilen da.

 

Anonym poster: dd720b59cb0b643123f860fa4d452e2d

Skrevet

Nei! Det har jeg gjort 1 gang, da var de syke og jeg skulle på Apoteket og hente medisin. Jeg fikk beskjed om at det tok litt tid, så jeg gikk ut og så til dem, da var alarmen gått og begge hylte som de var livredde :( Måtte jo løpe inn igjen og hente medisinen, men det gjør jeg aldri igjen!

 

De var da 5 mnd og 2,5 år.

Skrevet

Ja, hvis han vil og faren sitter sammen med ham. Det har hendt at han har sittet alene også utenfor lokalbutikken. Han er 3,5.

 

Anonym poster: 0c5b01f14b57e83bc28b2913b5193eee

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...