Gå til innhold

Får jeg dele en oppskrift med dere?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Måtte lage middag til bare meg selv i går siden mannen ble værende hos svigerinnen min med ungene og spiste der, og endte opp med en overraskende god middag og den beste tomatsausen jeg noen gang har smakt! Og jeg som egentlig ikke er så glad i tomatsauser en gang ;) Men måtte ta ting jeg hadde liggende siden det var søndag.

 

Tomatsaus:

3-5 fedd hvitløk, finhakket

2 gulrøtter, grovhakket

2 stykk stangselleri, grovhakket

1 liten løk, finhakket

1 ss olje

1 boks knuste tomater

1 ss tomatpurre

ca 1/2 dl rødvin

ca 1 ss honning

1 ts sukker

litt basilikum og oregano (jeg hadde bare tørket)

pepper og salt

 

Freste grønnsakene i olje i noen minutter så løken ble blank og hadde så i resten av ingrediensene og lot det hele putre i totalt ca 20 min. Etter ca 10 min moste jeg det hele litt sammen med en stavmixer, men det er sikkert ikke nødvendig.

 

Mens dette putret delte jeg en kyllingfilet i strimler og finhakket en chili. To ut de fleste frøene, men ikke alle. Stekte kyllingstrimlene sammen med chilien og litt salt og pepper og hadde de over i tomatsausen.

 

Kokte pasta til og hadde på revet parmesanost på toppen. Det var rett og slett utrolig godt! Masse smaker. Anbefales :)

 

Anonym poster: 81de4e006e06a73d5c7522f477ecb979

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Høres deilig ut, takk for tipset!

 

Anonym poster: c7cbbb1bc1607ef92b67cd95114a086d

Skrevet

Takk!! :)

 

Anonym poster: 39c9a3a342ad83cd757a15bd65b7dd87

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...